Lietuvoje

2019.04.30 08:41

Linkevičius: ES neturi ateities, jeigu neįtrauks žmonių

Lietuvai rengiantis minėti narystės Europos Sąjungoje (ES) 15-ąsias metines, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius perspėja, kad neįtraukusi žmonių bendrija neturės ateities.

„Jeigu žmonės manys, kad nuo jų niekas nepriklauso, ar tuo netikės, tai ir ateities nebus“, – LRT TELEVIZIJAI antradienį transliuotame interviu sakė L. Linkevičius.

Ministras pridūrė, kad norint ES toliau gyvuoti jai „reikės pastangų, reikės motyvacijos ir lyderystės“.

„Tikiu Europos ateitimi, iš tikrųjų tikiu tuo, tik noriu pridurti, kad ta šviesi ateitis nėra savaime suprantama“, – kalbėjo jis.

L. Linkevičius taip pat ragino siekti, kad Lietuvos narystės ES vaisiai būtų kiekvienam juntami.

„Statistinės lentelės arba Pasaulio banko reitingai (...), galime tuo didžiuotis, bet žmonės turi tą pajusti. Kad tai ateitų, reikia daugiau laiko ir pastangų“, – tvirtino Lietuvos diplomatijos vadovas.

L. Linkevičius sako, kad dabar Lietuvai Europos Sąjungoje – paauglystės laikotarpis: „Tie 15 metų – toks paauglystės laikotarpis – jau su kaprizais, su charakteriu.“

Europos Sąjungoje vykstantys pokyčiai, anot ministro, dabar reikalauja rasti lyderius, kurie galėtų padėti išgyventi šį laikotarpį.

Ministras pabrėžė, kad ES – bendri namai, iš kurių ne tik turime imti, bet ir atiduoti.

15-osios Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metinės. Linas Linkevičius

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas užsienio politikos klausimais Nerijus Aleksiejūnas „Žinių radijui“ sakė, kad per 15 narystės ES metų Lietuva tapo patikima ir gerbiama partnere.

„Tas tikrai buvo užsitarnauta sunkiu ir nuosekliu darbu“, – teigė diplomatas.

Jis tvirtino, kad Lietuva padarė didelį šuolį pasaulio suvokimo ir mentaliteto prasme, o to nebūtų įmanoma pasiekti be Europos paramos.

Paprašytas pakomentuoti prezidentės turimą ES ateities viziją patarėjas teigė, kad norima „saugios, stiprios, klestinčios, vieningos, modernios ir solidarios Europos“ ir kiekvienam šiam punktui yra ką pasiūlyti.

Lietuva į ES įstojo 2004 metų gegužės 1 dieną.