Lietuvoje

2019.04.29 20:34

Nuo aviacijos mokslų iki vienos didžiausių pervežimo įmonių JAV: lietuvių įkurtos įmonės sėkmės istorija

LRT.lt2019.04.29 20:34

LRT RADIJO žurnalistai Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė tęsia savo kelionę Čikagoje, kur domisi, kaip gyvena čia įsikūrę lietuviai. Šį kartą žurnalistų dėmesys nukrypo į lietuvių įkurtos įmonės „GP Transco“, kuri užsiima krovinių pervežimo paslaugomis, automobilių parką.

Nemažai vairuotojų iš Lietuvos už Atlanto renkasi šią profesiją – sėda už sunkvežimių vairo ir veža krovinius į įvairius JAV miestus.

Įmonės „GP Transco“ generalinis direktorius Dominykas Zastarskis LRT RADIJO žurnalistams teigė, kad ir pačiam tenka retkarčiais įlipti vilkikus, juos apžiūrėti, kaip jie paruošti būsimoms kelionėms.

„Erdviame vilkike gali važiuoti vairuotojų komanda, pritaikyti miegamieji apartamentai. Mūsų įmonė yra viena sparčiausiai augančių transportų įmonių JAV, parke turime beveik 400 vilkikų, panašus skaičius ir vairuotojų. Įmonių grupei taip pat priklauso techninio aptarnavimo centras, vilkikų lizingavimas, taip pat ekspedicijos įmonė, be to, gaminame ir savo programinę įrangą“, – pasakojo įmonės vadovas D. Zastarskis.

„GP Transco“ įmonės direktoriaus teigimu, šiuo metu yra įsteigtas biuras Vilniuje, kur yra operacijų centras, jame dirba 50 žmonių, taip pat biuras įkurtas Los Andžele bei keli padaliniai Čikagos mieste.

Pats D. Zastarskis pasakoja, kad į JAV keliai atvedė su vadinamąja „trečiąja banga“, kuomet už Atlanto dirbti žmonės vyko apie 2001 metus.

„Visada svajojau būti lakūnu, bet gal į VGTU įstoti nebuvau labai protingas, tai reikėjo važiuoti į JAV. Jau čia baigiau aviaciją, universitetą ir taip gavosi, kad 8 metus pradirbau aviacijos bendrovėje, o vėliau atsitiktinai su kolega pradėjome būtent šį verslą, o kiek vėliau susijungėme su dar viena kompanija“, – savo istoriją JAV su šypsena veide prisiminė D. Zastarskis.

Pokalbis su JAV įkurtos pervežimų įmonės „GP Transco“ vadovu Dominyku Zastarskiu – reportaže:

Du kartus Lietuvą apkeliavę LRT RADIJO žurnalistai R. Kupetytė ir E. Kubilius šį kartą ieškoti lietuviškų istorijų leidžiasi į Čikagą. Tai viena iš LRT projekto „Keturi milijonai“, skirto Pasaulio lietuvių metams, kelionių.

Kelionės įspūdžius nuo balandžio 29 d. visa savaitę žurnalistai kiekvieną dieną pasakos LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai”, naujienų portale LRT.LT ir LRT Facebooko paskyroje.

Vėliau kitų LRT žurnalistų laukia kelionės į Airiją, Jungtinę Karalystę ir Norvegiją. Kokia išeivių kasdienybė? Ar seka gyvenimą Lietuvoje? Galiausiai, ar susimąsto kada apie grįžimą namo? Tai tik keli klausimai, kuriuos žurnalistai užduos svetur gyvenantiems tautiečiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt