Lietuvoje

2019.04.17 14:52

Apsisprendė: nauja liberalų politinė jėga vadinsis Laisvės partija

LRT.lt2019.04.17 14:52

Trečiadienį paaiškėjo naujos liberalios partijos pavadinimas. Seimo narės Aušrinės Armonaitės, Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus ir kitų inicijuojama nauja liberali partija vidiniame steigėjų balsavime išrinko partijos pavadinimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Antrajame balsavimo ture žmonės rinkosi iš dviejų variantų: Laisvės partija (surinko 437 balsus) ir Liberalų partija (290 balsų). Be minėtų pavadinimų, pirmajame balsavimo ture partijos steigėjai galėjo balsuoti už Atviros Lietuvos partija ir Laisvų piliečių partija.

Viena būsimos partijos lyderių, Seimo narė Aušrinė Armonaitė sakė, kad pagrindinė partijos vertybė yra pagarba asmens laisvei visose gyvenimo srityse, o tam reikia nuolatinių pastangų. Vienas pagrindinių partijos veikimo principų bus atvirumas, o didžiausias dėmesys politinėje darbotvarkėje bus skiriamas žmogaus teisėms, ekonominėms laisvėms ir švietimui.

„Telkiame žmones, kurie yra ištroškę teigiamų pokyčių Lietuvos gyvenime. Esame pasiruošę būti tokia jėga, kuri atlieps ne tik šios dienos, bet ir rytojaus iššūkius, bus optimistinė, nuosekli ir atvira. Labai svarbu, kad turime aiškias ideologines nuostatas ir jas ne tik deklaruosime, bet ir įgyvendinsime. Liberali ekonomika, atvirumas, pagarba kiekvienam žmogui bus pagrindiniai stulpai, ant kurių yra statoma išsami Laisvės partijos programa“, –sakė A. Armonaitė.

Išrinkta naujoji frakcijos seniūnė

Į pirmąjį posėdį susirinkusi Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Laisvės partijos frakcija (R. Šimašiaus rinkimų komitetas „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“) pakeitė ne tik pavadinimą, bet ir išrinko naują frakcijos seniūnę. Ja tapo kultūros vadybininkė Dileta Nenėnė, rašoma išplatintame pranešime.  

D. Nenėnė bus atsakinga už frakcijos veiklos organizavimą, santykius su kitomis politinėmis jėgomis. D. Nenėnė turi dešimties metų kultūros vadybos patirtį, padedant įvairioms kultūros ir kūrybinių verslų organizacijoms surasti ir pasiekti viešojo finansavimo bei strateginių partnerysčių.

Pastaruosius kelerius metus D. Nenėnė noriai dalinosi patirtimi įvairiose mokymosi programose, šiuo metu ji yra ES programos „Kūrybiška Europa“ biuro Lietuvoje vadovė.  

„Tikiu bendruomenių energija ir jėga. Be titulų ir deleguotų pareigų, kaip ir kiti mano aktyvieji Pilaitės bendruomenės nariai. Miesto taryba taip pat yra daugiaasmenis organizmas, tad – be skambių šūkių – ketinu būti pastabia, atidžia ir efektyvia mūsų frakcijos dalimi. Mano tobulo miesto vizijoje ir didesnių, ir atokesnių rajonų bendruomenės yra įgalintos telktis, tarpusavio dalijimosi būdu gauti žinių ir įgūdžių – kaip suprasti savor problemas, kaip klausti, prašyti, prisidėti prie bendro miesto kūrimo“, – sako naujoji frakcijos vadovė.  
 
Seniūno pavaduotojus frakcija seniūnės teikimu rinks kitame artimiausiame posėdyje. Naujos kadencijos Laisvės partijos frakciją sudarys 18 narių. Į pirmąjį posėdį miesto taryba rinksis jau kitą trečiadienį, balandžio 24 dieną.

Partijos steigiamasis suvažiavimas numatomas birželio 1 d. Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.