Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.01 19:52

Socialdemokratų pirmininku perrinktas A. Butkevičius

BNS 2015.05.01 19:52

Penktadienį Socialdemokratų partijos suvažiavime partijos pirmininku dviejų metų kadencijai perrinktas Algirdas Butkevičius.

Penktadienį Socialdemokratų partijos suvažiavime partijos pirmininku dviejų metų kadencijai perrinktas Algirdas Butkevičius.

Už A. Butkevičių balsavo 487 nariai, už vienintelį jo konkurentą, partijos ir Seimo vicepirmininką Algirdą Sysą pasisakė 151 suvažiavimo atstovas, 7 biuleteniai rasti sugadinti, BNS patvirtino partijos balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas Vitalijus Mitrofanovas.

Į LSDP pirmininkus partijos skyriai buvo iškėlę europarlamentarus Viliją Blinkevičiūtę, Zigmantą Balčytį bei Seimo vicepirmininką Gediminą Kirkilą, tačiau visi jie savo kandidatūrą atsiėmė.

A. Butkevičius svarbiausiu uždaviniu įvardijo artėjančius Seimo rinkimus bei konkurencijos varžantis dėl partijos vadovo posto stiprinimą.

„Vis dėlto turėtų būti sveika konkurencija ir tarp partijos būsimų vadovų. Aš manau, kad kitame partijos suvažiavime partija rinks jau kitą partijos vadovą. Taip pat aš į valdybą įtrauksiu jaunus mūsų politikus, kad jie galėtų (...) atsiskleisti visapusiškai teikdami idėjas, siūlydami savo sprendimus, kurie yra aktualūs jaunimui. Aš manau, kad konkurencija partijos viduje išaugs per artėjančius dvejus metus, bet jaunimas turi suprasti, kad jie turi įgyti žmonių pasitikėjimą“, – žurnalistams dar prieš paskelbiant rezultatus sakė A. Butkevičius.

Dėkodamas partijos bičiuliams už išreikštą pasitikėjimą A. Butkevičius tvirtino, kad norint tapti lyderiu politiniame gyvenime ne viską lemia jaunatviškumas, kur kas svarbiau yra visuomenės pripažinimas.

„Vienas pagrindinių faktorių – visuomenės pripažinimas ir visuomenės pasitikėjimas tavimi. Ir tai yra pats vertingiausias lyderio kelias užimant atsakingas pareigas“, – sakė A. Butkevičius.

„Ačiū už pasitikėjimą dar kartą – matydamas tiek daug musų partijos bičiulių, tuo labai džiaugiuosi ir tikiuosi, kad ateityje švesime dar daug daug pergalių kartu“, – dėkojo perrinktas socialdemokratų vadovas.

Socialdemokratų vadovai kritikuojami, jog nerengia visuotinių partijos pirmininko rinkimų, kai pirmininką renka ne suvažiavimas, o visi partijos skyriai. A. Butkevičius šią savaitę užsiminė, kad tokią praktiką bandyta įdiegti organizuojant balsavimą dėl sąrašo sudarymo Seimo rinkimams, tačiau tai nepasiteisino.

Premjeras A. Butkevičius LSDP pirmininku pirmą kartą buvo išrinktas 2009 metais, 2011 metais buvo perrinktas dar vienai dvejų metų kadencijai.

Tiek 2011-aisiais, tiek 2013-aisiais A. Butkevičius rinkimuose neturėjo varžovų – 2013-aisiais kandidatūrą per partijos suvažiavimą atsiėmė vienintelis iššūkį premjerui metęs europarlamentaras Z. Balčytis. Tuomet už A. Butkevičių  balsavo 705, prieš – 40 socialdemokratų.

LSDP pirmininkas slaptu balsavimu suvažiavime renkamas kas dveji metai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi