Kultūra

2015.09.08 13:45

Bilietų į O. Koršunovo „Hamletą“ brazilai eilėje laukė nuo pat ryto

LRT.lt2015.09.08 13:45

„Norisi vėl į Braziliją. Ten buvo gerai“, – nostalgiškai OKT/Vilniaus miesto teatro gastroles į tolimąjį Pietų Amerikos žemyną prisimena Julius Žalakevičius. Čia aktorius kartu su kolegomis pirmą kartą vykstančiame San Paulo teatro festivalyje sėkmingai pristatė spektaklį „Hamletas“.

„Norisi vėl į Braziliją. Ten buvo gerai“, – nostalgiškai OKT/Vilniaus miesto teatro gastroles į tolimąjį Pietų Amerikos žemyną prisimena Julius Žalakevičius. Čia aktorius kartu su kolegomis pirmą kartą vykstančiame San Paulo teatro festivalyje sėkmingai pristatė spektaklį „Hamletas“.

Visų gastrolių Brazilijoje metu buvo juntama, jog festivalis vyksta futbolo šalyje: marškinėliai suvenyrų parduotuvėse, kamuolį spardantys paaugliai skurdžiuose rajonuose, dažną šiuolaikinio meno centrą nustelbiantis futbolo muziejus tiesiog po stadiono tribūna ir nesibaigiančios rungtynių transliacijos televizijos kanaluose. Netgi festivalio autobusai vėlavo užstrigę spūstyse, kurias sukėlė protesto akcijos prieš šią vasarą Brazilijoje vyksiantį pasaulio futbolo čempionatą. Pasak pačių brazilų, jiems ne visai patinka kaip FIFA rengia būsimą čempionatą, rašoma teatro pranešime spaudai.

„Ypač įsiminė San Paule esantis futbolo muziejus – apsilankius jame galima suvokti kokia gili futbolo tradicija šalyje ir kaip jiems reikalingas šis žaidimas. Tai ne tik gyvenimo būdas, bet ir oro gurkšnis. Kaip religija“, – apsilankymą savotiškoje brazilų futbolo Mekoje prisiminė aktorius Julius Žalakevičius.

Kita vertus, futbolo bepročių šalyje dėmesio sulaukė ir pirmą kartą rengiamas tarptautinis San Paulo teatro festivalis. Kelis šimtus metrų nutįsusi nuo pat ryto bilietų į OKT „Hamletą“ laukiančių žiūrovų eilė atrodė ne ką mažiau įspūdingai negu brazilų minios futbolo stadionuose. Ir toks pats scenarijus kartojosi visas tris dienas, kuriomis buvo rodomas „Hamletas“.

„Trys su puse valandos eilėje buvo atpirktos spektaklyje. Neturiu žodžių tam apibūdinti“, – po spektaklio sakė vienas iš žiūrovų.

„Jūs išjudinote visą miestą. Sulaukiau daugybės skambučių ir klausimų, kaip galima patekti į jūsų „Hamletą“, – po pirmojo spektaklio atėjęs pasveikinti režisieriaus ir aktorių sakė festivalio meno vadovas Antonio Araujo.

Kiek netradicinė, tačiau atidi brazilų publika nepaliko abejingų ir tarp „Hamleto“ aktorių.

„Žiūrovai pasižymėjo labai greita reakcija, be jokių pauzių. Čia kaip ledo ritulyje – jeigu jau nepatinka, tai nepatinka ir iš karto imiesi veiksmų. Jeigu patinka – nevynioji į vatą ir ploji. Labai geras ir jautriai reaguojantis žiūrovas. Mačiau ir nesumeluotą juoką, ir nesuvaidintas bei neatsitiktines ašaras“, – pasakojo Julius Žalakevičius.

„Hamleto“ aktoriai žiūrovų Vilniuje lauks jau gegužės 15 dieną, OKT/Vilniaus miesto teatro penkiolikmečiui skirto festivalio metu. Iki tol publika turės galimybę spektaklį pamatyti Šilutėje (gegužės 6 dieną) bei Marijampolėje (gegužės 8 dieną).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt