Kultūra

2014.03.18 15:46

Vilniaus galerijoje atidaroma S. Eidrigevičiaus paroda

BNS 2014.03.18 15:46

Šią savaitę Vilniuje, galerijoje „Kunstkamera“, bus atidaryta Stasio Eidrigevičiaus paroda „Pratęsti paveikslai“.

Šią savaitę Vilniuje, galerijoje „Kunstkamera“, bus atidaryta Stasio Eidrigevičiaus paroda „Pratęsti paveikslai“.

Paroda susijusi su dailininko apsilankymu Lietuvoje 2011 metais, kai jis buvo atvykęs rūpintis dailės albumo leidyba.

„Procedūra ilga ir ganėtinai varginanti: laukti, kol spaudėjas parengs eilinę signalinio lanko versiją, o mašina žaibo greičiu pro savo spalvotas dažų sekcijas prasuks ir išspjaus šviežius, spaudos dažais kvepiančius lankus. Tuomet pasitelkus savo vizualiąją atmintį spaudėjui bandyti nupasakoti, kaip koreguoti vieną ar kitą toną. Minėti signaliniai lakštai neatgulė į makulatūros krūvas ir nebuvo išmesti, o buvo Stasio rūpestingai priglobti ir tapo įkvėpimo šaltiniu“, – teigiama galerijos pranešime.

Puslapiuose atspaustos reprodukcijos buvo pieštuku pratęstos ir inkorporuotos į naujus, savarankiškais tapusius paveikslus, kuriems suteikti ir nauji pavadinimai, atspindintys naują turinį.

„Galima sakyti, kad ši paroda yra konceptuali ir postmodernistinė, mat joje Stasys dekonstruoja savo darbų pirmines semantines prasmes, tuos darbus „apaugina“ naujomis prasmėmis, žaidžia pirminiais (atspaustais) ir antriniais (pripieštais) vaizdiniais. Per savo paties citavimą ir prasmės perkūrimą išeinama į naujus prasminius klodus, kurie yra vienu metu ir nauji, ir seni“, – rašoma pranešime.

Susitikimas su parodos autoriumi numatomas balandžio pradžioje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.