Kultūra

2018.12.09 08:57

A. Mamontovas išsiruošė į legendinę „Abbey Road“ studiją

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.09 08:57

Kitą savaitę atlikėjas Andrius Mamontovas kartu su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru išvyks į Londoną, žymiausią pasaulyje „Abbey Road“ studiją, kurioje albumus yra įrašę legendiniai „The Beatles“, „Pink Floyd“ ir daugybė kitų garsiausių  atlikėjų. A. Mamontovas su orkestru įrašys prieš 20 metų išleistą albumą „Šiaurės naktis. Pusė penkių“.

Nacionalinėje filharmonijoje vyksta intensyvios repeticijos. Andrius Mamontovas kartu su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru apžvelgia kiekvieną smulkmeną. Kitą savaitę būtent „Abbey Road“ studijoje naujai bus įrašinėjamas A. Mamontovo prieš 20 metų išleistas albumas „Šiaurės naktis. Pusė penkių“.

„Niekada gyvenime net nebūčiau pagalvojęs, svajojęs, kad ten kada nors įsirašinėsiu. Klausydavai tuos įrašus tų grupių kažkada paauglystėje. Taip įsivaizduodavai, kaip jie ten įsirašinėja, kaip ten atrodo, kaip atrodo ta vieta, kur jie groja tą muziką“, – kalbėjo A. Mamontovas.

A. Mamontovas sako, kad idėja įpūsti naujos gyvybės albumui „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ gimė metų pradžioje. Atlikėjas kartu su kameriniu orkestru albumo kūrinius sugrojęs viename festivalyje sulaukė didelės sėkmės, todėl nuspręsta juos įrašyti. Situacija netikėta linkme pasisuko, kai vienas festivalio organizatorių užmezgė kontaktą su „Abbey Road“ studija ir derybos pasibaigė sėkmingai.

Muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys sako, kad „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ yra ne tik geriausias, bet ir tinkamiausias įrašui su orkestru.

„Jeigu kurį nors albumą perrašinėti su orkestru, tai tik šitą. Tiesiog pati ta muzika, pati mintis, kad ta muzika gali skambėti su orkestru nėra dirbtinė. Jo nuotaika, bent jau mano ausimis, tikrai labai tinka tai idėjai. Sugroti su orkestru. Labai nekantriai laukiu rezultatų“, – teigė A. Zilnys.

Naujai atgimusį albumą „Šiaurės Naktis. Pusė penkių“ A. Mamontovas ketina išleisti tiek skaitmeminiu formatu, tiek itin pamalonins melomanus – bus pristatyta ir vinilinė plokštelė. Atlikėjas žada, kad kūrinius bus galima išgirsti ir gyvai didžiausiose šalies arenose kovą.

Plačiau apie tai – Žyginto Abromaičio reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.