Kultūra

2018.10.27 22:41

Ilzenbergo dvaro biblioteka prasidėjo nuo V. Landsbergio knygų kolekcijos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.27 22:41

Rokiškio rajone, Ilzenbergo dvare atidaryta dvaro biblioteka. Pirmieji fondo egzemplioriai – Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininko Vytauto Landsbergio knygos, kalbų rinkiniai, atspindintys Lietuvos nepriklausomybės kelią.

Ilzenbergo dvaro savininkai ketina surinkti turtingą biblioteką, kuri supažindintų su dvarų kultūra, iškilių asmenybių kūryba. O pirmoji knygų kolekcija parinkta ne atsitiktinai, nes Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininko asmenybė neatsiejama nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Todėl į bibliotekos lentynas ir sugulė apie 130 jo parašytų knygų.

„Knygose atskleistas tas kelias, kaip mes ėjome, kokie žodžiai buvo sakyti, kaip ta istorija atvedė iki tikrosios nepriklausomybės. Biblioteka ir toliau sudarys žmonėms galimybes gilintis, analizuoti, sekti nepriklausomybės kelią“, – sakė Ilzenbergo dvaro savininkas Vaidas Barakauskas.

Dvarui pirmąją kolekcija atrinkti padėjo nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, kuriai V. Landsbergis yra padovanojęs rinkinį iš savo asmeninės bibliotekos.

„Tai prasminga, kai  žinai, kad ne veltui rašai tas knygas, kur nors yra ne vien tik didelio miesto, bet ir atokesnio regiono kultūros taške. Dvaras darosi kultūros centru, yra ir skaitykla, ir mano knygų skaitykla“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Ilzenbergo dvaro savininkai žada bibliotekos fondus papildyti ir kitų Kovo 11-osios Akto signatarų leidiniais.

Plačiau apie tai – Zinaidos Paškevičienės reportaže.