Naujienų srautas

Kultūra2018.10.05 23:48

Latvių operos dekoracijas į Vilnių vežė septyni vilkikai

Lietuvos bei Latvijos operos ir baleto teatrai šią savaitę pasikeitė scenomis. Baltijos valstybėms švenčiant nepriklausomybės šimtmečius, visų trijų šalių teatrai važiavo pas kaimynus rodyti geriausių pastatymų. Tokios gastrolės retos, nes pavyzdžiui, vien į penktadienio vakarą Vilniuje rodomą latvių operą „Faustas“ dekoracijas iš Rygos vežė 7 vilkikai.

Kol į Latvijos nacionalinį operos ir baleto teatrą Rygoje renkasi žiūrovai, solistai rengiasi pirmajam gastrolių spektakliui kaimynų scenoje – grimuojasi. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Rygoje pirmuoju, kaip ir Estijoje, pasirinko parodyti režisieriaus Giunterio Kraemerio statytą ir trimis „Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanotą Giuseppe Verdi operą „Don Karlas“. Įtampa Užkulisiuose, jaudulys – atsipirko. Latviai lietuvius palydėjo plojimais.

Jau kitos dienos rytą baleto artistas Genadijus Žukovskis žingsniais matuoja sceną. Vakare čia parodytas Giedriaus Kuprevičiaus baletas „Čiurlionis“. Dar vienas spektaklis, į kurį Rygoje buvo iškart išpirkti bilietai – „Piaf“.

„Latvių susidomėjimas mūsų baletu yra labai didelis. Šiandien irgi buvo atėję į pamoką pedagogai, domėjosi, net atėjo mums pagroti jų pianistas, kas irgi yra labai malonu. Esame labai šiltai priimti“, – pasakojo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto trupės vadovė Rūta Railaitė-Butvilienė.

Penktadienio vakarą Vilniuje gastroles pradėjo Latvijos nacionalinis operos ir baleto teatras. Jo vadovas Zigmars Liepinšas sako, kad šimtmetis – puiki proga Baltijos valstybių žiūrovams pamatyti, ką kuria kaimynai. Pirmoji Lietuvos scenoje – Charleso Gounod`o opera „Faustas“, kurios dekoracijas iš Rygos vežė 7 vilkikai.

„Faustas“ Latvijoje susišlavė visus apdovanojimus, skiriamus operos spektakliams, tai – geriausias metų pastatymas. Baletas vaikams „Karlsonas skrenda“ pas mus – anšlaginis spektaklis. O „Perą Giuntą“ atvežėme dėl įdomaus pastatymo ir be galo gražios Edvardo Griego muzikos“, – kalbėjo Z. Liepinšas.

Nacionalinis operos ir baleto teatras prieš pusmetį scenomis keitėsi ir su Estijos nacionaline opera.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi