Kultūra

2018.09.03 23:49

„Naujojo cirko savaitgalyje“ pirmą kartą bus pristatytas klounados žanras

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.03 23:49

Antradienį Vilniuje prasideda festivalis „Naujojo cirko savaitgalis“. 13 kartą vyksiančiame festivalyje – ryškiausi šiuolaikinio cirko trupių iš Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Australijos pasirodymai.

„Naujojo cirko savaitgalio“ festivalį pradės prancūzų trupės spektaklis „Šventasis medis“. Spektaklio atlikėjai jau repetavo „Menų spaustuvėje“. „Šventąjį medį“ jie sukūrė prieš pusantrų metų ir su juo keliauja po festivalius.

„Šventasis medis“, susijęs su vietinių Pietų ir Centrinės Amerikos gyventojų tradicijomis, jų ritualais ir ceremonijomis, kuriose naudojamas piktosioms dvasioms išvyti“, – pasakojo šiuolaikinio cirko artistas Juanas Ignacio Tula.

Atlikėjai sakė, kad spektaklį pavadino ispaniškai ir pasirinko „Šventąjį medį“ –  Pietų Amerikos simbolį, susiedami tai ir su savo vaikyste. Vienas iš atlikėjų ją praleido Argentinoje, kitas augo Kosta Rikoje.  

Šiuolaikinio cirko artistė Monika Neverauskaitė, mokslus baigusi Olandijoje ir Prancūzijoje, spektaklį matė jau ne kartą, o atlikėjai buvo jos mokytojai. Monika taip pat pasirinko darbą su sunkiuoju lanku.

„Naujojo cirko savaitgalio“ programoje iki sekmadienio bus parodyti dar 5 trupių spektakliai iš Prancūzijos, Suomijos, Švedijos ir Australijos. Pasak festivalio vadovės Gintarės Masteikaitės, pirmą kartą festivalyje bus pristatytas klounados žanras.   

„Kitas svarbus aspektas, mažai pristatytas žanras, gal išvis nebuvo – tai yra klounada. Turim 3 projektus, pagrindinė žvaigždė – Angela, solo darbas“, – kalbėjo „Naujojo cirko savaitgalio“ vadovė Gintarė Masteikaitė.

„Kaip dar vieną programos akcentų festivalio vadovė išskyrė daugybę apdovanojimų pelniusį Australijos akrobatų ansamblį. Prieš dešimtmetį Adelaidėje įsikūrusi trupė kuria akrobatikos ir fizinio teatro jungties spektaklius.

Australijos trupės spektaklis „Erdvė“ „Menų spaustuvėje“ bus rodomas per festivalio uždarymą  šeštadienį ir sekmadienį.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.