Kultūra

2018.08.21 23:39

Įvairių kartų menininkai eksponuos darbus, kuriuose diskutuoja apie trimačius ir dvimačius vaizdus

Prospekto fotografijos galerijoje rengiamasi parodai, kurioje įvairių kartų menininkai eksponuos darbus, kuriuose diskutuoja apie trimačius ir dvimačius vaizdus. Nors pirmosios sferinės žemės idėjos išsakytos senovės Graikijos filosofų VI a. prieš Kristų, XX a. įsikuria Plokščiojo pasaulio draugija be atvangos siekianti pagrįsti faktą, kad žemė yra frisbio formos.

Parodos „3D vs 2D“ kuratorius, fotomenininkas Gytis Skudžinskas sako, kad paroda – tarsi trečioji triptiko, kuriame bandyta pažvelgti į fotografiją kaip į media techniką, naudojamą kitose meno srityse, dalis. Prieš kelerius metus surengtoje parodoje „Slinktys“ šia tema kūrė dailininkai, tapytojai, grafikai, jie fotografiją naudojo kaip atspirties tašką kitam meno kūriniui atsirasti. Vėliau surengta antroji paroda „Post scriptum“, kurioje fotografiją atstovavo tekstai.

„Ši trečioji – tai trimačio ir dvimačio vaizdo analizavimas, ir kaip tokios vaizdų konstrukcijos tarpusavyje bendrauja ir kaip fotografija persilieja į erdvinę kūrybą, kaip jis atsispindi skulptūrinėje kūryboje, instaliacijoje, kituose menuose, kurie turi trimatę sąrangą. Fotografija tampa tik ženklinančiu faktoriumi ir nuoroda į kažką, bet pati kūrinyje tapti gali ne fotografija“, – pasakojo G. Skudžinskas.

Pasak kuratoriaus, parodoje eksponuojami darbai apima dvidešimtmetį – čia  ir pirmieji Gintauto Trimako ir Arūno Kulikausko darbai, kuriuose jie ėmė reikšti nepasitenkinimą vien fotografiniu vaizdu ir ėmė jį įerdvinti, įdaiktinti.

Paroda Prospekto fotografijos galerijoje bus atidaryta trečiadienį.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.