Kultūra

2018.07.17 23:33

Tarpukario Vilniaus atspindžiai parodoje „Nematomas Vilnius“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.17 23:33

Kaip atrodė tarpukario Vilnius kviečia pažvelgti Vytauto Kasiulio dailės muziejus, čia atidaryta paroda „Nematomas Vilnius“, kurioje eksponuojami tarpukariu Vilniuje kūrusių menininkų darbai.

Parodoje „Nematomas Vilnius“ eksponuojami Vilniaus tarpukario dailininkų, architektų, dailės ir architektūros restauratorių sukurti darbai, pasakojantys miesto ir miestiečių gyvenimo kultūrines, politines realijas. Parodos kuratorės sako pasirinkusios periodą nuo 1919-ųjų iki 1939-ųjų, nes šis laikas sulaukęs mažiausiai tyrėjų dėmesio.

„Parodos idėja kilo tyrinėjant tarpukario Vilnių ir suvokus, kad šitas periodas mums, vilniečiams, pakankamai mažai žinomas, o tyrinėtojai jį tiesiog apeidavo, nes dėl tokios, sakysime, keblios geopolitinės situacijos tarpukaryje, kuri susiklostė 1919 metais Lenkijai aneksavus Vilnių, mums šis tarpsnis istorijos tapo lyg nepažinus ar mitologizuotas“, – pastebi parodos kuratorė Algė Andriulytė.

Parodoje – daugiau kaip 100 eksponatų iš įvairių Vilniaus muziejų, bibliotekų, archyvų rinkinių. Parodos kuratorės teigimu, kiekvienoje parodos dalyje, o ji suskirstyta į tris dalis, siekė parodyti rečiau eksponuotus darbus.

Šalia gerai pažįstamų autorių rodomi mažai žinomi ir visai nematyti dailininkų, architektų, inžinierių, kitų paveldo saugotojų kūriniai. Tarp jų Jurgio Hoppeno, Ferdinando Ruszczyco, Liudomiro Slendzinskio, Vlado Drėmos darbai.

Vilniaus miesto pokyčius ir istorijas Vytautos Kasiulio dailės muziejuje apžiūrėti galima iki rugsėjo pabaigos.

Daugiau apie parodą – Margaritos Alper reportaže.