Kultūra

2018.06.30 21:15

Vilnius ruošiasi Dainų šventei

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.30 21:15

Į Vilnių šeštadienį pradėjo plūsti Dainų šventės dalyviai. Skaičiuojama, kad renginiai sostinėje sulauks apie 36 tūkstančiai dainininkų, šokėjų, muzikantų.

universitetuose, taip pat bendrabučiuose ir svečių namuose.

Nors iki Ansamblių vakaro šeštadienį buvo likusios keturios dienos, Kalnų parke šeštadienio rytą jau vyko repeticijos. Čia šoks, gros ir dainuos daugiau kaip 4 tūkstančiai dalyvių: nuo mažiausių moksleivių iki devitąą dešimtį perkopusių senjorų.

Šventės dalyviai sako, kad pasiruošimas Dainų šventei trunka daug ilgiau nei gali pasirodyti – pasibaigus vienai šventei, iš karto pradedama rengtis kitai.

 „Vaikai visada labai laukia dainų švenčių, gal ne tiek to pasirodymo, o kaip tik gyvenimo. Pakoncertuoti, parepetuoti ir, aišku, pats malonumas per šventę pasirodyti pačiame grožyje“, – sako ansamblio „Pynimėlis“ vadovė Rita Bakanauskienė.

 „Didžiausias darbas vyksta Kalnų parke, ta vienybė, kuri mus sieja, yra esminis dalykas. Kad pavyktų, mes turime būti labai darnūs, supratingi, kantrūs. Būna, kad vėluoja repeticijos, užtrunka, bet mūsų šypsenos ir šventiška nuotaika viską pagyvina“, – teigia Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblio šokėja Kamilė Šeraitė.

Plačiau – Luko Šniolio reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.