Naujienų srautas

Kultūra2018.04.14 21:36

G. Pyšniakas pradėjo groti M. K. Čiurlionio kvartete

Nacionalinė filharmonija pastaruosius keletą metų kviečia grįžti į Lietuvą ir čia dirbti jaunus talentingus, užsienyje studijavusius muzikantus. Prieš dvejus metus Vilniaus kvartete pradėjo groti smuikininkė Dalia Kuznecovaitė. M. K. Čiurlionio kvartetas pakvietė dar vieną tarptautinių konkursų laureatą, žinomą violončelininką Glebą Pyšniaką.

Nuo įkūrimo 1968 m. M. K. Čiurlionio kvartete violončele grojęs Saulius Lipčius jau tik stebi repeticiją. Savo karjerą paskyręs šiam kolektyvui muzikantas pastaruosius dešimtmečius jam ir vadovavo, buvo labai mylimas klausytojų, rengė koncertus kaip solistas.

„Pragrojus 50 metų, kiti dar ir tiek negyvena, o aš, kaip sakant, didžiojoje scenoje tiek metų prabuvau ir pagalvojau, kad būtų labai gerai, jeigu ateitų jaunas žmogus, kuris įneštų naujos energijos, naujo kraujo“, – sakė violončelininkas S. Lipčius.

Naujasis kvarteto narys – trisdešimtmetis violončelininkas, daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas Glebas Pyšniakas. Po 7 metų studijų Austrijoje, Vienos muzikos akademijoje, jis rengė kamerinės muzikos programas, solo koncertus. Taip pat yra ir vienas iš steigėjų organizacijos „Ars Lituanica“, kuri rengia Lietuvos ir užsienio muzikantų koncertus, studentų mainų projektus.

Pasak G. Pyšniako, anksčiau jis bandė groti kituose kvartetuose, tačiau nepatiko. M. K. Čiurlionio kvartete teigia atradęs savo svajonių komandą.

„Pirmiausia, žmonės labai draugiški ir ta atmosfera, kuri yra kvartete – aš ateinu tai nei kaip į darbą kokį, ne į repeticiją, o bendravimą kažkokį“, – pasakojo G. Pyšniakas.

„Jis turi naujų idėjų, kur man, pavyzdžiui, dar net galvoj nebuvo. Jis turi jaunų draugų – gerų muzikantų, su kuriais mes turbūt turėsime progos pamuzikuoti kartu. Taip pat tas pasimokymas Austrijoje“, – pasakojo smuikininkas prof. Jonas Tankevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi