Naujienų srautas

Kultūra2018.01.21 23:02

G. Oškinytės-Eimanavičienės parodoje – dangaus, žemės, vandens ir požemio fragmentai

75 metų sukakties proga viena žymiausių pajūrio grafikių Gražina Oškinytė-Eimanavičienė Klaipėdos galerijoje pristato grafikos ir tapybos  kūrinių parodą „Klodai“.

Parodoje – pastarųjų 15 metų darbų retrospektyva, sako dailininkė, sausio 19 d. sulaukusi 75 metų jubiliejaus. Gimusi Kaune, 1965 m. baigusi tuometį Vilniaus valstybinį dailės institutą ir įgijusi pramoninės grafikos specialybę, dailininkė  persikėlė gyventi į Palangą. Per kelis kūrybos dešimtmečius ji išbandė įvairias technikas – grafitą, tušą ir ofortą, pastelę, kartono raižinį.

Dailininkė sako, kad labiausiai mėgsta dirbti pieštuku, o kada jos darbuose atsirado spalvos net nepastebėjusi.

„Tą patį popierių buvau jau pamilusi, tai tada dar panaudodama švelniai pasteles ir stengdamasi vis tiek taip daryt tarsi grafiką, tokiais sluoksniais, klodais, o ne ieškodama tapybinių kokių nors efektų. Irgi minimalistiškai viską išreikšti“, – pasakoja G. Oškinytė-Eimanavičienė.

Jubiliatės kūriniai – dangaus, žemės, vandens ir požemio fragmentai. Visą tai dailininkė perteikia subtiliai, neretai simbolių ir metaforų kalba. Pavyzdžiui, kad ir darbe, kuriame visata pavaizduota tarsi kopūstas.

„Sužavėjo struktūra ir tokios mintys, kad viskas panašiai sudėta, kaip tame kopūste, taip ir visoj visatoj. Dar iš pradžių kosmosu vadinau, bet labai daug pavadinimams skiriu dėmesio, tai stengiuosi, kad nebūtų tarptautinių žodžių, atsirado visatos“, – sako G. Oškinytė-Eimanavičienė.

G. Oškinytės-Eimanavičienės paroda naujojoje Klaipėdos galerijoje veiks iki vasario vidurio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi