Naujienų srautas

Kultūra2017.11.12 20:53

Klaipėdos simboliai – metalo meno parodoje

Klaipėdos identiteto ženklai ir simboliai pristatyti šiuolaikinio metalo meno parodoje „Mazgas–Jūra“. Darbus Klaipėdos galerijoje eksponuoja menininkai iš Lietuvos ir Latvijos.

Parodoje – penkių metalo meno laboratorijos, kuri Klaipėdoje vyko antrus metus, dalyvių iš Latvijos ir Lietuvos darbai. Šiemet menininkams suteikta galimybė uostamiestyje apsilankyti ir fiksuoti ženklus, įkvepiančius sukurti meno kūrinį, jiems patinkančiu metų laiku. O darbus susiburta kurti rudenį.

 „Kviesdami menininkus kurti Klaipėdoje, kurti kartu, mes siekiame kalbėti apie šiuolaikinio metalo meną ir būtent tai, kas yra svarbu būtent toje metalinėje kultūroje. Tuo norime parodyti, kad metalo menas nėra vien tik tai objektas ,nėra kalviškas ar juvelyrinis dirbinys, bet tai yra ir skulptūra, instaliacija ar tiesiog netgi medžiaga kaip inspiracijos šaltinis, kurio Klaipėdoje, aš manau, įtaigumas yra stipriausias“, – sako projekto vadovė, parodos kuratorė Neringa Poškutė.

Ir nors, pasak parodos kuratorės, tai – metalo meno laboratorija, stengiamasi menininkų nevaržyti. Todėl naudojamas ir medis, šiaudai, ar sintetinė virvė, popierius, plytos.

Susipažinti su menininkų darbais Klaipėdos galerijoje galima iki lapkričio pabaigos.

Plačiau – Marijos Gabrienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi