Naujienų srautas

Kultūra2017.08.17 17:29

Rudenį į Kauną atvyksta žinomos komiksų menininkės

LRT.lt 2017.08.17 17:29

Kauno komiksų rezidencijos kvietimu Kaune rugsėjį ir lapkritį kurs dvi komiksų menininkės: Sheree Domingo iš Berlyno ir Marlene Krause iš Barselonos. Menininkės ves kūrybines dirbtuves, surengs savo darbų parodas ir kurs komiksus, įkvėptus Kauno bei kauniečių. 

Modernius komiksus kuriančios komiksų autorės buvo atrinktos iš 25 kandidatų iš viso pasaulio – nuo Pietų Amerikos iki Turkijos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Šįmet mums teko nepraprastai sudėtinga užduotis –  išrinkti geriausius iš geriausių. Dauguma paraiškas pateikusių menininkų – gerai žinomi profesionalūs komiksų kūrėjai. Tikrai nesitikėjome tokio dėmesio. Matyt, Kauno komiksų rezidencija yra paklausi dėl savo siauros srities – specifinių komiksų rezidencijų pasaulyje yra vos viena kita“, – teigė Kauno komiksų rezidenciją organizuojančios viešosios įstaigos „Kitokia grafika“ vadovas Nerijus Smola.

Anot jo, atrinktos menininkės pasižymi savitu stiliumi, tačiau ne mažiau svarbus ir jų vardas pasaulio komiksų scenoje. „Džiaugiamės, kad tokios menininkės pareiškė norą pas mus atvykti ir kurti. Gal šia medija nesidomintiems jų vardas nieko nesako, tačiau tie, kas vertina modernų komiksą, norėtų tokių viešnių. Manau, jos atneš naujų vėjų į mūsų besivystančią komiksų kultūrą“, – sakė N. Smola.

Rugsėjį Kauno komiksų rezidencijoje kurs menininkė iš Vokietijos Sh. Domingo. Iliustratorė ir komiksų menininkė gyvena Berlyne, čia kuria komiksus, kuriuos pati ir leidžia, eksperimentuodama su skirtinga spauda ir knygrišyba. Kartu su menininkių kolektyvu „Die Goldene Discofaust“  („Auksinis disko kumštis“) Sh. Domingo lanko įvairius meninės spaudos ir komiksų festivalius, kuriuose pristatinėja savo kūrybą ir pardavinėja leidinius.

Kaune menininkė dirbs prie savo pusiau autobiografinio grafinio romano, dėl kurio leidybos savo ketinimus jau yra pareiškusios kelios leidyklos Vokietijoje. Be savo asmeninio projekto Sh. Domingo taip pat planuoja sukviesti Lietuvos iliustratorius ir komiksų menininkus bendram poros dienų projektui, kurių rezultatas bus riboto tiražo leidinys. Rezidencijos pabaigoje kauniečiai bus pakviesti į  menininkės darbų parodą.

Tik atsisveikinus su Sh. Domingo lapkričio mėnesį Kauno komiksų rezidenciją užims menininkė M. Krause. Barselonoje gyvenančios kūrėjos komiksuose vyrauja motinystės tema. Neatsitiktinai M. Krause Kaune surengs kūrybines dirbtuves apie menininko ir mamos/tėvo konfliktą. Apie tai diskutuoti ir kurti ji pakvies tiek menininkus, kurie turi vaikų, tiek tuos, kurie neturi. Platesnei auditorijai menininkė žada atvirą paskaitą apie Ispanijos nepriklausomus komiksus ir leidybą.

Savo kūrybinio vizito Kaune metu M. Krause taip pat planuoja sukurti ziną (nedidelės apimties mažo tiražo leidinys), įkvėptą Kauno architektūros, gamtos, istorijos ir menininkų. „Labai noriu atvykti į Lietuvą, kurioje esu kartą lankiusis, tačiau seniai ir trumpai. Pirmiausia, dėl įdomios komiksų kultūros ir ją kuriančių menininkų, su kuriais norėčiau susipažinti. Taip pat dėl to, kad Baltijos šalyse yra mano giminės šaknys – norėčiau patyrinėti savo šeimos istoriją jau būdama čia“, – teigė M. Krause.

Kauno komiksų rezidencija, įsikūrusi Karaliaus Mindaugo prospekte rekonstruotame tarpukario pastate, veikia antrus metus. 2016 metų rudenį čia gyveno ir kūrė menininkas iš Paryžiaus Benjaminas Courtault.

2017 metų rezidencija yra dalinai finansuojama Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi