Kultūra

2017.08.01 13:11

Paroda, kurią įkvėpė priklausomų asmenų pasakojimai

Vilniuje eksponuojama paroda „Mano istorija“, kurią įkvėpė priklausomų asmenų, gyvenančių bendruomenėje „Aš esu“, pasakojimai. Visi darbai – priklausomybių ir noro reabilituotis veidrodis.

„Kad aš būčiau žinojęs tai, ką dabar žinau, apie ligą, apie priklausomybę, tai būčiau kažkaip kitaip pragyvenęs“, – šis sakinys – ištrauka iš vieno priklausomų asmenų bendruomenėje „Aš esu“ gyvenančio žmogaus pasakojimo. Šis, kaip ir dar keliolika tekstų, kūrybai įkvėpė menininkus, savo darbus eksponuojančius parodoje „Mano istorija“.

„Visa tai yra apie dialogą tarp žmonių, nesvarbu, kas jie – priklausomi, nepriklausomi. Man atrodo, projektas būtent yra apie tą bendravimą ir pasidalinimą. Paroda – dėl to, kad atsirastų tas trečias asmuo – paprastas žiūrovas, kuris neidentifikuoja savęs kaip priklausomo“, – sakė tapytojas Antanas Zakarauskas.

Parodoje savo darbus pristato A. Zakarauskas, Visvaldas Morkevičius, Yana Ross ir kiti Lietuvoje žinomi menininkai. Svarbiausia projekto ašis – priklausomybė ir gyvenimas stengiantis nuo jos pabėgti.

Parodoje matyti kaustantys marškiniai, daiktų, kuriuos žmonės būtinai pasiima į reabilitaciją, sąrašas, praeitį menančios fotografijos, tapybos darbai.

Paroda „Mano istorija“ veiks iki rugpjūčio 15 dienos, Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje.

Plačiau apie parodą – Ievos Balsiūnaitės reportaže.