Naujienų srautas

Kultūra2017.06.12 20:40

Vilniuje vyks įvertinto Nyderlandų šokio teatro gastrolės

Šį sekmadienį šokio gerbėjai raginami nepraleisti vieno garsiausių pasaulyje Nyderlandų šokio teatro gastrolių Vilniuje. Per vienintelį pasirodymą bus parodyti keturių choreografų spektakliai.

Nyderlandų šokio teatras pasirodymą Vilniuje pradės choreografų dueto Sol León ir Paulo Lightfooto darbu „SH-BOOM!“, sukurtu prieš 17 metų. Tai satyriškų Francisco Goyos eskizų įkvėptas darbas. Šis darbas svarbus ir tuo, kad žymi sėkmingą dueto bendradarbiavimo pradžią, iki dabar duetas yra sukūręs daugiau kaip 50 baleto kūrinių, laimėjęs prestižinių šokio apdovanojimų.

Be šio, dar bus parodyti trys darbai: Karališkojo Švedijos baleto, Cullbergo baleto šokėjo ir choreografo Alexanderio Ekmano „Kaktusai“, Hanso van Maneno „Solo“ ir rumunų choreografo Edwardo Clugo 2015-ųjų darbas „Abipusis komfortas“.  

Nyderlandų šokio teatro trupė kuria Hagoje ir per metus pasirodo 115 tūkst. žiūrovų visoje Europoje, keliauja po didžiausias scenas JAV, Azijoje ir Australijoje. Nuo 1959 m., kai ji buvo įkurta, šios šiuolaikinio šokio trupės repertuare yra daugiau kaip 600 baleto pasirodymų.

Nyderlandų šokio teatro pasirodymas Vilniuje šį sekmadienį vyks Nacionaliniame dramos teatre.

Daugiau apie renginį – Margaritos Alper reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi