Naujienų srautas

Kultūra2017.06.07 11:03

Griūvančio Gedimino kalno tvarkymo projektas užstrigo

Kovo mėnesį visuomenei pristačius Gedimino pilies kalno tvarkymo projektą, planuota griūvantį kalną tvarkyti jau gegužę, tačiau ir birželį darbai vis dar nepradedami. Lietuvos nacionalinio muziejaus specialistai aiškina, kad užsitęsė projektavimo darbai, o Viešųjų pirkimų tarnyba sako, kad dar net nepaskelbti rangos darbų viešieji pirkimai.

Pernai nuslinkus daliai Gedimino kalno šlaito, Lietuvos nacionalinis muziejus paskelbė konkursą kalno šiaurės vakarų šlaito tvarkymo darbams atlikti. Rudenį su bendrove „Virmalda“ pasirašyta projektavimo ir rangos darbų sutartis mažiau nei pusės milijono eurų sumai. Tačiau, šių metų pavasarį nuslinkus gruntui ir pietrytiniame kalno šlaite, darbų apimtis išaugo. Dabar kalnui sutvarkyti reikėtų jau beveik 4 milijonų eurų.

Paveldosaugininkai stebisi, kodėl kalnas iki šiol netvarkomas.

„Projektas yra suderintas, leidimas darbams išduotas. Neoficialiai teko girdėti, kad vykdoma nauja pirkimų procedūra, nes senoji nutraukta dėl didelio darbų apimties pasikeitimo“, – teigia Kultūros paveldo departamento Vilniaus sk. vedėjas Vitas Karčiauskas.

Nacionalinis muziejus atkerta, kad projektas sudėtingas, reikėjo atlikti privalomas ir kelias papildomas specialias ekspertizes.

Tačiau Viešųjų pirkimų tarnyba tuo abejoja.

„Iki šiol mes nematome, kad perkančioji organizacija būtų pradėjusi vykdyti pirkimą“, – tikina Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė.

Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorės teigimu, rangos darbai kalnui tvarkyti bus perkami labai operatyviai jau kitą savaitę.

Išsamiau apie kalno tvarkymą – Virginijos Motiejūnienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi