Kultūra

2017.02.14 00:09

E. Montvidas apie jaunystę: visi esame apsėsti faustiškumo

Edgaras Montvidas – vienas geriausių ir daugiausiai pasiekusių lietuvių operos solistų. Tenoro partijas jis atlieka geriausiuose Europos, JAV, Japonijos teatruose, o honorarai yra vieni didžiausių Senajame žemyne. Tačiau solistas prisipažįsta, kad menininkai yra labai pažeidžiama visuomenės dalis ir socialinėmis garantijomis bei pensija turi pasirūpinti patys.

Edgaras sako pastaruoju metu vis dažniau susimąstantis apie silpną ir nuodėmingą žmogaus prigimtį. Ir tai nenuostabu, nes reportažo herojus dabar gyvena Fausto, kurį netrukus vaidins Charles`io Gounod operoje, mintimis.

Šis pasakojimas yra apie seną ligotą žmogų, beprotiškai trokštantį atsukti laiką atgal. Paradoksalu, tačiau prieš 500 metų gimęs siužetas – šiandien ne ką mažiau aktualus.

„Tokių faustų ir fausčių Amerikoje aš prisižiūrėjau labai daug. Šiais laikais, aišku, tu nepasirašysi sutarties su šėtonu ir neatgausi magiškomis galiomis jaunystės, bet yra kitų būdų“, – sako E. Montvidas.

Noras atrodyti jaunam ypač ryškus Naujojoje Meksikoje, kurioje dirbo Edgaras. Pasak pašnekovo, ten kartais sunku suvokti žmogaus amžių, nes žmonės praranda supratimą, kad plastinių operacijų ir įvairių procedūrų jau per daug.  

„Aš kalbu apie beprotiškai apsėstas sielas, kurios jau nemato, kada laikas sustoti daryti tas plastines operacijas. Tas beprotiškas siekimas vėl tapti jaunu paverčia tave kažkokiu monstru, kai tu esi nenusakomo amžiaus – nuo 16 iki 60 metų“, – stebisi operos solistas, pridurdamas, kad mes visi esame apsėsti faustiškumo, nes naudojame įvairius neva stebuklingus kremus ir injekcijas nuo raukšlių.

Matyti vaizdai privertė Edgarą susimąstyti, ar jam jaunystė irgi tokia svarbi. Atlikėjas mano, kad jaunystė pirmiausia yra dvasinė būsena.

„Kūnas, kaip ir viskas, sensta ir dėvisi. [...] Bet yra dvasinė būsena. Būtų buvę smagu visada būti 25 metų, bet dabartinė patirtis, kai tu tikrai žinai, kaip ir ką padaryti scenoje, yra nepalyginama“, – tikina  E. Montvidas.

Vis dėlto pasaulyje yra daugiau pagundų nei tik jaunystė. Tenoras įsitikinęs, kad sunkiausiai žmonės atsispiria valdžios ir pinigų viliotiniui.

Pokalbis apie karjerą, grožį ir pinigus – laidos „Gyvenimas“ reportaže.