Naujienų srautas

Kultūra2016.11.20 20:40

R. Kazlas: mano kartai teko išbandymas laisve

Interviu yra pats nemaloniausias dalykas aktoriaus gyvenime, sako aktorius Rolandas Kazlas. „Geriau sutikčiau suvaidinti kokius penkis spektaklius, nei duoti vieną interviu“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ tvirtina R. Kazlas, neslepiantis, kad teko susidurti su situacija, kai iš 100 gerų sakinių žurnalistai pokalbio vinimi paverčia vienintelį kvailą sakinį.

„Man, tiesą sakant, šiuo atveju patinka Bobo Dylano laikysena. Jam paskirta Nobelio literatūros premija, visas pasaulis diskutuoja, ūžia, bet niekas neišgirdo jo nuomonės, jis neatsakė į jokius laiškus, niekas nežino, ką jis apie tai galvoja. Jis nei dėkoja, nei yra laimingas ar nelaimingas“, – teigia aktorius.

Jis priduria, kad pati B. Dylano kūryba yra atsakas, todėl tai protingo žmogaus laikysena.

R. Kazlas pripažįsta – pasisakymai, interviu jam nepatinka ir dėl to, kad visur ieškoma sensacijų: „Kalbėdamas su žurnalistais pasakai 100, atrodo, neblogų sakinių ir vieną tokį, kurio galėjai ir nesakyti, kuris nei šioks, nei toks. Būtent tas vienas kvailas sakinys ir būna viso interviu vinis. [...] Tada galvoju, ar redaktorius labai kvailas, ar labai protingas, o laida skirta kvailiems žmonėms“, – sako aktorius.

Anot jo, turėdamas dabartines technologijas, galėtume skaityti puikiausias knygas, kurias seniau tiesiog būdavo sunku gauti, tačiau vis tiek pasirenkame bendrauti apie tai, kas ką pasakė ar padarė, laikomės įsitvėrę gandų.

„Tada, kai buvau visur, to pertekliaus dar kaip tik nebuvo. Kaip dabar įvardiju, esu tos bandomųjų triušių kartos [atstovas]. Mano kartai teko  išbandymas laisve – gimei vienoje sistemoje, gavai diplomą jau kitoje ir pasakė – viskas, kuo tu gyvenai, jau nebereikalinga, dabar naujas etapas. Reikėjo persiorientuoti, atsirado kažkoks toks gaivalas, viskas nauja, galima ir tai, ir tai“, – prisimena R. Kazlas.

Visą pokalbį su aktoriumi Rolandu Kazlu žiūrėkite įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi