Kultūra

2016.05.03 23:53

Vilniuje – smuikininkės J. Auškelytės ir Čiurliono styginių kvarteto koncertas

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.05.03 23:53

Į Lietuvą iš Jungtinių Valstijų grįžusi smuikininkė Justina Auškelytė repetuoja su Čiurlionio styginių kvartetu. Nacionalinėje filharmonijoje smuikininkė su kvartetu ir italų pianistu rengia prancūzų kompozitorių programą.

J. Auškelytė – talentinga smuikininkė, kurios vardą dera įsiminti muzikos gerbėjams. Tarptautinių konkursų laureatė, Niujorko Juilliardo mokykloje įgijusi magistro laipsnį grįžo į Lietuvą ir vis dažniau pasirodo koncertų salėse. Rytoj su italų pianistu Cesare Pezzi ir Čiurlionio styginių kvartetu ji rengia koncertą Nacionalinėje filharmonijoje. Smuikininkė, vaikystėje sprendusi, kurį kelią rinktis – balerinos ar muzikantės, šiandien sako, kad svajoja tapti dėstytoja. Ir toliau važinėja pas žymius Europos atlikėjus, kaupia patirtį.

„Tobulintis tikrai galima dar daug ir tai nebūtinai turi atsiliepti paties grojime, bet tai taip yra žinios, kurios ateityje tikrai bus naudingos, norint perduoti tas žinias kitiems“, – aiškina smuikininkė.

Čiurlionio styginių kvartetas vieną ar du koncertus per sezoną skiria jauniesiems talentams. Su J. Auškelyte rytoj kvartetas atliks prancūzų kompozitorių – Chaussono ir Debussy – kūrinius. Retai koncertus rengiantis kolektyvas teigia taip darąs specialiai.

„Jau jeigu mes pasirodome, tai yra kažkas įdomaus, ir mes nenorime kiekvieną mėnesį lįsti į filharmonijos ar kitas sales. Mums geriau, kad mes po porą kartų per pusmetį pasirodome ir tada sulaukiame daug žiūrovų, daug klausytojų ir tai mus skatina toliau siekti kūrybingų planų“, – Čiurlionio styginių kvarteto meno vadovas Saulius Lipčius.

Rytojaus koncertu kvartetas užbaigs sezoną ir išvyks į Prahos pavasario festivalį, vėliau į kamerinės muzikos festivalį Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Kolektyvas džiaugiasi, kad šiemet Škotijos festivalyje BBC klasikos radijas transliavo jų koncertą. Su Mykolo Kleopo Oginskio ir jo amžininkų programa koncertavo daugelyje šalių, kuriose Oginskis lankėsi ir gyveno.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.