Naujienų srautas

Kultūra2016.04.04 12:07

Sirijos režimo priešas menininkas Vokietijoje surado laimę ir pripažinimą

Menininkas siras Firasas Alshateras pustrečių metų gyvena Berlyne, jo pomėgis – kurti trumpus vaizdo įrašus ir dėti juos į internetą. Juose jis pasakoja, kaip mato greta gyvenančius vokiečius. Filmukų ciklas lietuviškai vadinasi „Cukrus“.

„Vokietijoje visiems labai paprasta: nesvarbu, esi vokietis, pabėgėlis ar šiaip užsienietis. Peržiūri šiuos filmukus ir gali smagiai pasijuokti“, – pasakojo siras.

Viename vaizdo įraše užfiksuota, kaip menininkas stovi vienoje Berlyno aikštėje užsirišęs akis ir išskėtęs rankas, šalia jo buvo lentelė su užrašu: „Aš esu sirų pabėgėlis. Aš jumis pasitikiu. Ar jūs manim pasitikit? Jei taip – apkabinkit mane.“

Vyras per šį savotišką performansą sulaukė daug nepažįstamųjų apkabinimų. F. Alshateras domėjosi, kaip vokiečiai reaguoja į pabėgėlius, ar yra linkę jiems padėti. „Tačiau jie turi jais pasitikėti“, – sąlygą pabrėžė iš Sirijos atvykęs kūrėjas. Per šį filmavimą patirtus apkabinimus vyras apibūdino kaip „labai gerą jausmą“. Menininkas Sirijoje buvo prisijungęs prie aktyvistų, pasisakančių prieš prezidento Basharo al-Assado režimą, buvo suimtas ir kankintas.

Išsamiau apie siro menininko likimą ir pomėgius – LRT KULTŪROS laidos „Euromaxx“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi