Kultūra

2020.09.29 11:41

Mirė Andriaus Žebrausko mama – baleto artistė, pedagogė Valentina Lapina-Žebrauskienė

LRT.lt2020.09.29 11:41

Mirė baleto artistė, pedagogė Valentina Lapina-Žebrauskienė – baleto solisto Česlovo Žebrausko žmona, aktoriaus Andriaus Žebrausko mama. Šia žinia savo feisbuko sienoje pasidalijo menotyrininkas, šokio kritikas doc. dr. Helmutas Šabasevičius.

Šią žinią LRT.lt H. Šabasevičius patvirtino ir telefonu, apie mirtį jam pranešė Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

20 a. septintajame–aštuntajame dešimtmečiais ji šoko Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, vėliau dėstė M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriuje.

A. Žebrausko tėvai susipažino Sverdlovske (Rusija), kai aktoriaus tėvas baleto artistas Česlovas Žebrauskas dirbo tame mieste. Kelios Lietuvos baleto šokėjų kartos velionę prisimins kaip reiklią pedagogę. Baletmeisteris Č. Žebrauskas išėjo 2016-ųjų kovą, būdamas 85 metų.

Citata iš Lidijos Motejūnaitės teksto apie mokinių koncertą: „Malonų įspūdį paliko „Gulbių ežero“ trečiasis veiksmas antroje koncerto dalyje. Čia mokyklos auklėtiniai turėjo progos pademonstruoti savo pasiekimus charakterinio šokio srityje. Tai – pedagogų Valentinos Žebrauskienės ir Elegijaus Bukaičio nuopelnas.“

Atsisveikinti su velione bus galima šiandien nuo 16 val. Šv. Petro ir Povilo šarvojimo salėje. Laidotuvės vyks rytoj, Rokantiškių kapinėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt