Kultūra

2020.09.23 00:02

Klasikinės muzikos apdovanojimuose geriausiu orkestro įrašu išrinktas garso režisierių Kerų ir Gražinytės-Tylos darbas

LRT.lt2020.09.23 00:02

Kasmet rengiamuose klasikinės muzikos įrašų apdovanojimuose „Gramophone“ tarp laimėtojų – ir lietuvių pavardės. Geriausiu įrašu orkestrinės muzikos kategorijoje išrinktas Lietuvos garso režisierių Viliaus ir Aleksandros Kerų bei Mirgos Gražinytės-Tylos darbas.

Įvertinimas lietuviams skirtas už įrašą „Weinberg Symphonies Nos 2 & 21“. Įraše girdimi Birmingamo simfoninis orkestras bei „Kramerata Baltica“ orkestras, kurį sudaro talentingiausi Baltijos šalių jaunieji atlikėjai. Jiems dirigavo M. Gražinytė-Tyla, o įrašo garso režisieriai buvo V. ir A. Kerai.

Apdovanojimuose tarp nominantų skambėjo ir daugiau lietuviškų pavardžių. Edgaro Montvido pavardė minėta geriausio operos įrašo kategorijoje, čia nominuotoje Samuelio Barberio operoje „Vanessa“ jis atliko Anatolijaus vaidmenį. Toje pačioje kategorijoje varžėsi ir Asmik Grigorian su opera „Salomėja“. Ji čia atliko pagrindinį, Salomėjos, vaidmenį.

Šiuolaikinės muzikos kategorijoje tarp nominantų atsidūrė lietuviškas Giedrės Šerkšnytės albumas, kuriame savo partijas atlieka lietuviai muzikantai ir choristai, o jiems diriguoja M. Gražinytė-Tyla.

„Gramaphone“ apdovanojimai rengiami nuo 1977 metų ir laikomi vienais svarbiausių klasikinės muzikos įrašų apdovanojimų.