Kultūra

2020.04.23 10:07

Iš balkonų klausomų koncertų atsiranda ir mažesnių miestų kiemuose

LRT.lt2020.04.23 10:07

Jau daugiau nei mėnesį dėl koronaviruso pandemijos įvedus karantiną atlikėjai, muzikantai, aktoriai bei kitų kultūros sričių atstovai neteko galimybės rengti pasirodymus ir gauti pajamų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ypač sudėtinga padėtis menininkų, kurie gyvena mažesniuose miestuose. SBA grupės įmonės regionuose (Šilutėje, Visagine ir Raseiniuose) ištiesė pagalbos ranką menininkams ir parėmė jų pasirodymų miestų daugiabučių kiemuose iniciatyva „Viskas bus gerai“.

Šilutės kiemuose pasirodymus rengianti šilutiškių grupė „Slug Bug“ dėl karantino neteko galimybės groti renginiuose, tobulinti savo įgūdžius, tad pasirodymai kiemuose – nauja galimybė.

„Du grupės nariai – Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos studentai, tačiau karantinas parginė juos į Šilutę. Kad neprarastų meistriškumo, grupei reikalingos nuolatinės repeticijos ir pasirodymai. Prieš karantiną grodami renginiuose ir klubuose užsidirbdavome pragyvenimui, tačiau dabar viskas sustojo. Groti karantino besilaikantiems gyventojams – puiki proga ne tik patobulinti įgūdžius, bet ir gauti gerų emocijų“, – sako grupės vadybininkas ir muzikos mokytojas Vygantas Stoškus.

Raseinių kiemuose grojantis saksofonininkas Tadas Šimaitis taip pat yra studentas.

„Netekęs galimybės groti renginiuose grįžau iš Kauno pas tėvus ir dabar jie mane išlaiko. Šiuo sudėtingu metu parama atlikėjams ypač reikalinga, tad esu dėkingas vietos verslui, kuris remia iniciatyvą rengti pasirodymus miesto kiemuose karantino besilaikantiems gyventojams“, – sako T. Šimaitis.

Atlikėjų iniciatyvą remia SBA bendrovės „Šilutės baldai“ Šilutėje, „Šatrija“ Raseiniuose ir „Visagino linija“ Visagine. Pasirodymai vyksta griežtai laikantis karantino taisyklių.

Dar daugiau palaikymo muzikantai sulaukia socialiniuose tinkluose, o miesto gyventojai kviečia juos atvykti į savo kiemus.

Bendra SBA ir jos žmonių karantino laikotarpiu suteiktos paramos vertė viršijo 150 000 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt