Kultūra

2020.01.17 14:49

Neringos Varnelytės ir Vitalijos Mockevičiūtės teatras debiutuos spektakliu apie miško seseris

LRT.lt2020.01.17 14:49

2020 sausio 20 dieną Druskininkuose ir sausio 22 dieną Vilniuje teatro „Labas“ kūrėjos Neringa Varnelytė ir Vitalija Mockevičiūtė pristatys premjerą „Miško seserys“. Šviesus, kartais juokingas ir linksmas, kartais graudus ir tragiškas pasakojimas, žiūrovą nuves į Dzūkijos kraštą 1944–1953 metais ir atvers stiprius ir ryžtingus Lietuvos moterų portretus pasipriešinimo kovų fone, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Partizaninė kova, kurios dvasia buvo gyva visus sovietinės okupacijos metus, nebūtų tokia, kokia buvo, be šalia veikusių ryšininkių, motinų, seserų, mylimųjų besąlygiško atsidavimo ir pagalbos. Jų dėka partizaninė kova Dzūkijoje turėjo išskirtinių bruožų – ištisi kaimai slėpė, maitino, rengė, gydė partizanus, o išdavysčių, ypač pirmaisiais metais, būdavo labai mažai. Bene brangiausias miško brolių ir seserų palikimas – dainos. Per jas galima atsekti visą pasipriešinimo istoriją – kiekvieną mūšį, kiekvieną netektį, kiekvieną viltį ir meilę“, – pasakoja Vitalija Mockevičiūtė.

Spektaklį apie devynerius dramatiškus rezistencinių kovų metus menininkės kuria kartu su folkloro muzikantais Dariumi Mockevičiumi ir Pauliumi Kovalenko. Scenoje skambės jau benysktantis Dzūkijos apeiginės tautosakos žanras – gyvai atliekamos partizanų dainos dzūkiška tarme. Moterų istorijos bus pagyvinamos ekrane pasirodančiais gyvais to meto liudininkių išgyvenimais ir atsiminimais. Jautrius videopasakojimus užfiksuoti padėjo Agnė Marcinkevičiūtė.

„Miško seserys“ – spektaklis apie kilnias moteris, kurios, nepabūgusios sunkios buities, kankinimų ir nuožmios kovos taisyklių, su didžiausiu atsidavimu, meile ir tikėjimu statė mūsų laisvės pamatus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt