Kultūra

2019.09.10 17:32

Mažeikiuose tuoj skambės dviženklio renginio pradžia: ar tikrai kitur geriau nei čia

LRT.lt2019.09.10 17:32

Skaičiaus 13 šlovė prasta, jo vengia daugelis. Tačiau menininkai, pasiryžę lipti į sceną net negaluodami, tikrai nebijo šio mistinio dviženklio. Tad rugsėjo 17–spalio 30 dienomis iškilūs Lietuvos ir užsienio kūrėjai ir atlikėjai kvies mažeikiškius ir miesto svečius į XIII tarptautinį meno festivalį „Mažeikiai 2019“ – meno vadovas, Lietuvos kamerinio orkestro primarijus Džeraldas Bidva.

Šiemet festivalio rengėjai ir dalyviai publikai dovanoja net 16 renginių. Per festivalį išvysime žymius Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjus, ansamblius, chorus, orkestrus. Pagrindiniai šiųmečio festivalio akcentai – koncertai skirti Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejui ir Baltijos kelio 30-mečiui, rašoma pranešime spaudai.

Svečiuosis Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (garbės dirigentas prof. Juozas Domarkas), drauge su solistais pristatysiantys žymiausias lietuvių bei užsienio kompozitorių operų ir baletų muzikines ištraukas. Taip pat klausysimės Lietuvos kamerinio orkestro (meno vadovas ir dirigentas Sergejus Krylovas) atliekamų XX–XXI amžių sandūros, lietuvių ir latvių kūrėjų kompozicijų.

Orkestro garsų galybei nenusileis didingųjų vargonų muzikos koncertas, leisiantis žiūrovams panirti į užburiantį instrumentų karaliaus skambesį. Klausytojų širdis džiugins profesionalūs chorų „Vilnius“ ir „Polifonija“ balsai.

XIII meno festivalis „Mažeikiai 2019“ pasižymi ir ansamblių gausa. Į kamerines jų sudėtis bursis atlikėjai iš JAV, Anglijos, Vokietijos, Šveicarijos. Taip pat koncertuos „Kremerata Baltica“ kamerinio orkestro meno vadovo Gidono Kremerio trio (Latvija/Lietuva), atliksiantis retai girdimas muzikines kompozicijas.

Džiazo muzikos ritmu kvies pulsuoti džiazo kvartetas iš Lenkijos. Instrumentinio kvarteto KOTTOS iš Danijos atliekamos kompozicijos padvelks rytietišku kvapu. Čiurlionio styginių kvartetas ir solistai publiką sukvies sakralinės muzikos ir poezijos valandai. Sakralią gaidą pratęs vokalinis-instrumentinis ansamblis „Horus Vocals“ iš Austrijos, drauge su „Giunter Percussion“ ansambliu.

Festivalio „Mažeikiai 2019“ publika turės galimybę dalyvauti lietuvių menininkų fotografijos ir grafikos parodų pristatymuose, pasigrožėti jų darbais. Taip pat stebėti vaidybinius, šokio ir dramos spektaklius, skirtus ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.

Bus rodomas Keistuolių teatro vaidybinis muzikinis spektaklis visai šeimai „Bambeklis bajoras“ (režisierius Aidas Giniotis) ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro, šokio ir dramos spektaklis „Durys“ (režisierius ir idėjos autorius Jo Stromgrenas iš Norvegijos), svarstysiantis amžiną klausimą, ar tikrai kitur geriau nei čia.

Festivalio renginiai vyks Mažeikių kultūros centro salėje, Vytauto Klovos muzikos mokykloje, Švč. Jėzaus Širdies ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčių erdvėse.

Publika bus kviečiama atvykti į renginius ir už Mažeikių miesto ribų. Tai Renavo dvaro sodyba, kurios raiškiame reljefe išsidriekęs vienas reprezentatyviausių Lietuvos parkų, turintis gilią istorinę praeitį bei išsaugojęs pirmykštės gamtos pradą bei Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčia, šalia kurios – gaivumu pulsuojantis Tirkšlių pušynas.

Parengė muzikologė Lukrecija Stonkutė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.