Kultūra

2019.09.08 10:50

Venecijos kino festivalio laimėtojai – „Džokeris“ ir Romanas Polanski

Rūta Androšiūnaitė, BNS2019.09.08 10:50

Filmas apie komiksų veikėją Džokerį, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Joaquinas Phoenixas, šeštadienį Venecijos kino festivalyje buvo apdovanotas „Auksiniu liūtu“.

Antrasis prizas atiteko prancūzų režisieriui Romanui Polanski, o tai sukėlė nevienareikšmišką reakciją.

Manoma, kad „Auksiniu liūtu“ apdovanotas filmas „Džokeris“ (Joker) gali pretenduoti ir į „Oskarą“.

Per du ankstesnius Venecijos kino festivalius apdovanotos juostos – „Roma“ ir „Vandens forma“ (The Shape of Water) – vėliau sulaukė JAV kino akademijos apdovanojimų.

JAV režisierius Toddas Phillipsas, geriausiai žinomas dėl savo komedijos „Pagirios Las Vegase“ (The Hangover), gyrė J. Phoenixą už jo vaidybą ir sakė, kad jis buvo „nuožmiausias, drąsiausias ir atviriausių pažiūrų liūtas, kokį žinau“.

„Ačiū tau už tai, kad patikėjai man savo beprotišką talentą“, – pridūrė režisierius.

Juosta, kurią dienraštis „The Guardian“ pavadino „vienu drąsiausių pastarojo meto Holivudo kūrinių“, jau sukėlė aršių diskusijų.

Savo ruožtu publikoje buvo girdėti aiktelėjimų, kai buvo paskelbta, kad festivalio „Grand Prix“ apdovanojimas atitenka lenkų kilmės prancūzų režisieriui R. Polanski, kuris Holivude yra laikomas atstumtuoju dėl išprievartavimo bylos.

Apdovanojimą jis gavo už filmą „Dreifuso byla“ (J'accuse) apie vadinamąją Alfredo Dreyfuso bylą, kurioje žydų tautybės Prancūzijos armijos kapitonas 1894 metais buvo neteisingai nuteistas už šnipinėjimą ir valstybės išdavystę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.