Kultūra

2019.08.16 23:05

Šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“ privers patikėti meilės stebuklu

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.16 23:05

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia į premjerą – šokio spektaklį „Eglė žalčių karalienė“.

Eduardo Balsio baleto „Eglė žalčių karalienė“, sukurto prieš daugiau nei pusšimtį metų, ėmėsi choreografas Martynas Rimeikis, scenografas Marijus Jacovskis ir dirigentas Modestas Barkauskas. Dirigentas sako, kad šis E. Balsio kūrinys – sudėtingas, spalvingas, reikalaujantis didelio orkestro.

„Tuo metu įsivaizduokime – 1960 metai, tai tikrai buvo labai modernus kūrinys, būtent savo muzikine kalba, tiek orkestro kalba. Tai labai ekspresyvus, dramatiškas kūrinys, tai tikrai tas pasaulis labai yra ryškus, tiek žemėje, gyvų žmonių, paprastų žmonių, liaudies žmonių, tiek to šiek tiek stebuklo, kuris jau nukelia klausytoją į vandenį, povandeninį gyvenimą, kur vyksta Žilvino pasaulis“, – pasakoja M. Bartkus.

Žaltį Žilviną spektaklyje šoka Mantas Černeckas. Jis sako, kad didžiausias noras, kad žiūrovai ir patys interpretuotų istoriją, kurios pagrindinė tema – meilė, bet ne mažiau svarbi ir kita – Eglės personažo virsmas iš mergaitės į moterį, į motiną.

„Aš taip atrodo visą laiką susilaukiu, kad aš per daug piktas, nesinorėtų ir jo daryti. Vis dėlto jis patekęs į nepavydėtinas aplinkybes, laukiantis to, ko laukia daug kas gyvenime, kažkokio tos meilės išrišimo, kažkokio išsilaisvinimo, ir tikiuosi, pavyks tai ne tik pavaizduoti, bet išgyventi ant scenos, kad visi patikėtų manimi, mumis“, – tikina M. Černeckas.

Eglės vaidmenį kuria šokėja Julija Stankevičiūtė.

„Šeimos tie santykiai, tiek tarp mylimojo ir Eglės santykiai, visur, mano nuomone, šitą spektaklį lydi ta meilės linija labai aiški“, – sako J. Stankevičiūtė.

Šokio spektaklio premjera Palangos koncertų salėje – šį penktadienio vakarą ir šeštadienį, o sekmadienį Juodkrantės amfiteatre bus rodoma keletas scenų.

Panorama. Pesimistiškos ekonomikos prognozės: pensininkai per dvejus metus prarado apie tūkstantį eurų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt