Kultūra

2019.06.14 20:10

Miegoti šiąnakt neverta: Vilniuje prasidėjo „Kultūros naktis“, kaip niekad gausi įspūdžių

LRT.lt2019.06.14 20:10

Birželio 14-osios naktį verčiau nemiegoti! Kitu atveju, teks gailėtis pražiopsojus vos vieną naktį trunkantį festivalį „Kultūros naktis“. Vykstantis jau 13 kartą, visas pelėdas džiuginantis ir vyturius maloniai varginantis festivalis apėmė, regis, ištisą Vilnių – gatves, skverus, aikštes, kiemus ir net įprastai uždarus pastatus.

„Kultūros naktis“ – viena sėkmingų ir iki šiol gyvuojančių iniciatyvų, pradėta dar 2007 m., besiruošiant „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektui. Iš gana kuklaus renginio, tuomet dar pavadinimu „Tebūnie naktis!“, projektas išaugo į milžinišką, visa sostinės centrą ir net nutolusias erdves apimantį festivalį.

Festivalio evoliucija (nuo 40 renginių pirmaisiais metais iki daugiau nei 100 kelis pastaruosius metus) įrodo ne tik projekto sėkmę, bet ir vilniečių bei miesto svečių norą prisiliesti prie kultūros – neformaliai, neįprastu paros metu, netikėtose erdvėse. 

Šių metų „Kultūros naktis“ dar kartą pristato įspūdingą renginių programą, kurioje veiklą susiras visi — tiek klasikos gerbėjai, tiek simpatizuojantys pop ir alternatyviai muzikai, ieškantys teatro ar vaizduojamojo meno kūrinių, tetrokštantys pastoviniuoti žvelgiant į menines instaliacijas arba nekantraujantys visą naktį šokti pagal čigonišką muziką neįprastoje erdvėje. 

LRT.lt primena, kad šių metų „Kultūros naktis“ sutampa su Gedulo ir vilties diena. Šiai progai pagerbti skirta speciali renginių programa, ir, kaip sako pati festivalio sumanytoja Daina Urbonavičienė, reikėtų pradėti bent mokytis šią datą minėti kitaip. 

LRT.lt kviečia pasižvalgyti po Vilniuje siaučiantį kultūros festivalį arba suskubti ir išeiti į gatves – kai kurios pramogos lankytojų lauks iki pat paryčių! 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt