Gyvenimas

2018.07.22 12:27

D. Juršėnas–Donciavas: šis sprendimas pareikalavo daug drąsos

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2018.07.22 12:27

Vienintelis būdas išlikti įdomiems tiek metų – gebėjimas keistis, tad tikiu, kad galime suskambėti dar kitaip, portalui LRT.lt sakė „G&G Sindikatas. Unplugged“ koncerto dūzgėse sutiktas grupės narys Donatas Juršėnas–Donciavas. Po išskirtinio pasirodymo jis prisipažino esantis pavargęs, tačiau džiaugiasi pavykusiu pasirodymu ir jau ruošiasi kitiems koncertams.

– Kaip jaučiatės po išskirtinio koncerto Valdovų rūmų kieme?

– Puikiai! Žinoma, grojome dvi su puse valandos, tad jėgų mažai beliko, tačiau visi esame labai gerai nusiteikę. Kaip jau sakėme, nieko panašaus į „Unplugged“ koncertą surengti neplanuojame, nebent nusišypsos laimė. Vis dėlto, toks projektas reikalauja labai daug jėgų ir nemažai finansų.

– Ne kiekviena grupė gali koncertuoti Valdovų rūmų kieme. Laikote tai savotišku įvertinimu?

– Jei prieš penkiolika metų kas nors būtų pasakęs, kad koncertuosime Valdovų rūmų kieme ar Katedros aikštėje, vargu ar būtume patikėję. Tai ypatingas jausmas. Ar tai įvertinimas? Manau, kad taip. Žinoma, tokiam projektui reikia labai daug drąsos ir tam tikro patirties bagažo.

Kai festivalio „Midsummer“ organizatoriai mums pasiūlė prisijungti, nė vienas neabejojome ir pasiūlymą iškart priėmėme. Manau, kad mūsų projektas „Unplugged“ ir Valdovų rūmų kiemas vienas kitam sutverti. Tai buvo jau ketvirtasis mūsų akustinis koncertas ir jis turėjo skambėti būtent čia.

Esame dėkingi ir „Midsummer“ organizatoriams, mano galva, jie taip pat buvo labai drąsūs mums pasiūlę surengti tokį koncertą.

Tikiu, kad galime suskambėti ir dar kitaip, tad esame pasiruošę įvairiems projektams. Turbūt vienintelis būdas išlikti įdomiais daugiau nei dvidešimt metų – sugebėjimas keistis. O ir mums patiems pabostų nuolat groti tą patį.  Šiandien sugrojome „Unplugged“, rytoj surengsime įprastą koncertą. Vėl bus kitaip, tačiau ne mažiau smagu.

–Kitą dieną po „Unplugged“ turite suplanuotą koncertą?

– Tiesą sakant, du.

– Sakėte, kad po šio koncerto mažai jėgų beliko, kaip spėjate taip greitai atgauti jėgas?

– Tai nėra lengva, tačiau per porą dešimtmečių įpratome. Čia panašiai kaip sporte: žinome, kiek savęs galime atiduoti, ir kaip vėl atsistoti ant kojų.

– Ar daug koncertų esate suplanavę?

­– Iki rugsėjo pabaigos mūsų darbotvarkė suplanuota, visi savaitgaliai užimti. Ruošiamės festivaliui „Galapagai“, daug koncertuojame mažesniuose miesteliuose ir mažesnėse erdvėse. Tie, kurie mus seka socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje, žino, kad veiklos turime daug ir įvairiuose miestuose. 

– Kiek koncertų tenka surengti, pavyzdžiui, per vasarą?

– Įvairiai. Paprastai per savaitę turime du ar net tris koncertus, o per vasarą būna ir 20–30. Būna, kad savaitgalį tenka koncertuoti keturiose vietose, o kai norime pailsėti stengiamės padaryti poros savaičių pertrauką. Jei pažvelgtumėte į mūsų kalendorių, pamatytumėte, kad bent porą savaitgalių paliekame laisvų ir juos galime praleisti su šeima ar bičiuliais. Visus kitus savaitgalius tenka dirbi.

– Ar leidžiate laisvalaikį drauge su kitais grupės nariais?

– Jau tapo tradicija, kad kiekvieną vasarą grupės nariai su šeimomis, bičiuliais plaukia su baidarėmis. Ši vasara – ne išimtis.

Iš tiesų su grupės nariais labai daug laiko praleidžiame kartu: įvairios šventės, kone visi savaitgaliai. Ir taip jau daugiau nei dvidešimt metų. O su Kastetu [Kastyčiu Sarnicku – LRT.lt] esame vaikystės draugai, kartu užaugome, tad esame pažįstami beveik visą gyvenimą. Taigi, kai tiek laiko praleidžiant kartu, kartais norisi pailsėti ir vienam nuo kito. Kai yra galimybė, smagu pabūti ir atskirai (juokiasi).

Koncerto „G&G Sindikatas. Unplugged“ dūzgių akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.