Gyvenimas

2021.06.21 18:36

LRT trumpai. Kur švęsti Jonines

LRT.lt2021.06.21 18:36

Lietuvos miestai ir miesteliai pasistengė, kad trumpiausia metų naktis gyventojams būtų kupina įspūdžių. Nuo tradicinių Joninių laužų iki žinomų atlikėjų koncertų ir ugnies šou ant vandens – pasirinkimas šiemet platus. Portalas LRT.lt primena, kaip ir kur šiemet kviečiama švęsti Jonines, kas naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį organizuojama didžiuosiuose šalies miestuose.

Kernavė

Kernavėje bus ką veikti nuo pietų. 12 val. Čia prasidės mugė. Šventė ant piliakalnių prasidės 20 val. Didysis laužas bus uždegtas 23 val. Vidurnaktį į Nerį plaukti bus paleidžiami vainikai, o 4 val. ryto numatytas tekančios saulės pasveikinimas ir prausimasis rasa.

Į šventę būtina registruotis iš anksto. Daugiau informacijos ir registracija čia.

Rumšiškės

Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse lauks ne tik Joninių laužai, bet ir apeiginė vandens magija, kupoliavimas, burtai, ateities spėjimas iš gėlių, vainikų, ugnies pagerbimas, Jonų ir Janinų sveikinimai, greta tradicinės dalies vyks Joninių Garsovaizdžiai – koncertas, kuriame gros eksperimentinės, atmosferinės elektroninės muzikos, įkvėptos folkloro, kūrėjai Girių dvasios, Modestyno, Jausmė ir Tamsaulė.

Daugiau informacijos čia.

Vilnius

Nuo 19.30 val. vakaro iki saulės patekėjimo tradicinė Rasos šventė šurmuliuos Verkių rūmų parke. Pasipuoškite vainikais, susiskinkite devynių žolynų Kupolę, pasiimkite lauknešėlį ir su šeimomis, draugais atvykite į liepomis kvepiantį Verkių parką, kviečia organizatoriai ir vardija visas numatytas veiklas: kupoliausime, pinsime vainikus, bursime iš žolynų, suksime kupolinių ratelius, sutartinėmis pagerbsime ugnies apeigas prie Lizdeikos aukuro, dainomis palydėsime vakaro saulę, šoksime prie laužo, leisime vainikus Nerimi, prausimės ryto rasoje ir kartu sutiksime tekančią saulę.

Daugiau informacijos čia.

Klaipėda

Antrus metus iš eilės Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras miestiečius ir miesto svečius Joninių vakarą pasitikti kviečia Klaipėdos universiteto (KU) Botanikos sode. Žaliuojantis KU Botanikos sodas džiugins ne tik vešlia augmenija, bet ir šventine Joninių programa, kuri prasidės 16 val.

Daugiau informacijos čia.

Kaunas

Kauniečiai kviečiami Joninių naktį pasitikti bei paparčio žiedo ieškoti atsinaujinančiame Santakos parke. Nuotaikingoje šventėje laukia tradicinis vainikų plukdymas čia susijungiančiomis Nemuno ir Neries upėmis, folkloro kolektyvų pasirodymai ir Lino Adomaičio, Donato Montvydo bei grupės „Voiceless“ pasirodymai. Organizatoriai užtikrina, kad laikas iki šventės kulminacija tapsiančio fejerverko tikrai neprailgs!

Šventė Santakos parke po atviru dangumi trečiadienio vakarą prasidės 19.30 val.

Daugiau informacijos čia.

Neringa

Joninės Neringoje vyks per folkloro festivalį „Tek saulužė ant maračių“. Renginiai Neringoje trečiadienį prasidės jau nuo 7 val. – atsikėlusius anksčiausiai kviečiami klausytis paukščių su Kuršių nerijos nacionalinio parko ornitologu Modestu Bružu. 20 val. prasidės žoliavimas, vainikų pynimas, burtai ir apeigos. Nuo 21.30 val. tiesioginė Joninių nakties transliacija iš Nidos, ją galėsite stebėti per LRT TELEVIZIJĄ.

Detali festivalio ir Joninių programa čia.

Zarasai

Zaraso ežero saloje šiemet planuojama misterija „Ugninis paparčio žiedas“. Bus sudegintos jau kelias savaites ant vandens patupdytos šiaudinės skulptūros.

Detali renginio programa čia.

Šiauliai

2021 m. birželio 23 d., trečiadienį, 19–24 val. Šiaulių kultūros centras ragina šiauliečius ir miesto svečius dalyvauti aktyviame žaidime „Joninės mieste“. Tradicinė vasaros šventė, įprastai vykdavusi prie Rėkyvos ežero, šiemet miestiečius džiugins gerai žinomose ir pamėgtose Šiaulių miesto erdvėse. Organizuojamas žaidimas skatins pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais ar riedučiais ne tik smagiai ir aktyviai praleisti laiką, bet ir puoselėti pagrindines Joninių tradicijas.

Miestiečiai pradėti aktyvų žaidimą kviečiami 19 val. prie Šiaulių kultūros centro (Aušros al. 31). Dalyviai, susipažinę su žaidimo taisyklėmis ir gavę žemėlapius, bus raginami atlikti šventės pradžios ritualą: simboliškai apsivalyti ir žengti per Saulės virsmo vartus.

Daugiau informacijos čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.