Gyvenimas

2020.12.11 13:17

Į Lietuvą užsuko žiema: Nerimi plaukia ižas, naktį miestą papudravo iškritęs sniegas

LRT.lt2020.12.11 13:17

Nors ir nedrąsiai, šiemet žiemužė lepina maloniu šaltuku. Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį beveik visą šalį nuklojo sniegas, o Vilnių vagojančią Nerį jau kurį laiką pradėjęs kaustyti ledas. Tiesa, žiemiškas grožis trapus ir laikinas – termometrų stulpeliams rodant 0 laipsnių, baltosios grožybės ima tirpti.

Paneriu vaikštantys vilniečiai jau prieš kelias dienas galėjo ne tik pajusti malonų šaltuką, bet ir pastebėti, jog upę pradėjo kaustyti ledas.

Kol kas Neris iki galo neužšalo – vandenyje susidariusios ledo lytys dideliu greičiu plaukia pasroviui. Vaikštantys paupiu gali ne tik pamatyti, bet ir išgirsti, kaip vienas kitas ledo luitas susiliečia ir pasroviui ima plaukti nebe po vieną, o drauge.

Tiesa, Nerį pamėgusių ančių šalti pradėjęs vanduo visai negąsdina.

Žiemišką paveikslą Vilniuje dar ryškiau nutapė ir ketvirtadienio vakarą kristi pradėjęs sniegas. Puriu snaigių sluoksniu pasidengė takai, aikštės, pastatų stogai.

Kol kas neaišku, kiek tęsis šalį aplankiusi žiema, nors orų prognozės artimiausioms savaitėms teikia vilčių, jog šių metų Kalėdos galbūt ir gali būti baltos. Išsamias orų prognozes rasite portalo LRT.lt orų skiltyje.

Žiemiški Vilniaus vaizdai – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt