Gyvenimas

2020.10.23 11:16

Fotoprojekte „Saviizoliacija užknisa“ – besiizoliuojantys žmonės, veikiantys tai, ką norėtų

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.10.23 11:16

Fotografas Adas Vasiliauskas, per karantiną pristatęs įspūdingą fotografijų seriją „Karantino portretai“, šį kartą įprasmino saviizoliacijoje esančių žmonių norus. Tam jis pasitelkė sunkvežimį ir jo priekabą – joje įamžino įvairiausias veiklas, kurias ištrūkę iš saviizoliacijos darytų žmonės.

„Tie žmonės, kurie yra saviizoliacijoje ir 10 ar 14 dienų niekur negali išeiti, vis tiek nori išeiti, daryti įprastus dalykus, kuriuos daro: važinėti dviračiu, riedlente, nueiti kažkur pavalgyti... Sugalvojau, kad galima padaryti erdvę, į kurią jie galėtų laisvai išeiti.

Pirma mintis buvo sukurti didelį akvariumą ar plastikinį burbulą, bet paskui dėl techninių priežasčių pasirinkau paprastesnį variantą – nedidelį sunkvežimį, kurio viduje žmogus atlieka skirtingus veiksmus, kuriuos darytų, pavyzdžiui, parke, jei galėtų laisvai gyventi“, – pasakoja fotoprojekto „Saviizoliacija užknisa“ kūrėjas.

Fotografas rinkimų dieną taip pat sumaniai atliko pilietinę pareigą – kvietė kitus balsuoti. Jis ant drono užkabino lentelę „Eikit balsuot“ ir drumstė kaimynų ramybę.

Plačiau – spalio 23 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Karantino portretus fiksavęs Adas Vasiliauskas įprasmino ir saviizoliacijoje esančius: atskleidė, ką jie veiktų iš jos ištrūkę
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt