Gyvenimas

2020.08.11 17:24

Tokio pėsčiųjų tako dar nebuvo: drieksis net 1000 km, Lietuvą sujungs su Latvija

žiūrėkite vaizdo įrašą
LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.08.11 17:24

Šiais metais kaip niekad populiarus gamtinis turizmas. Šalies regioniniai parkai tikina vos spėjantys skaičiuoti atvykėlius. Gausiai lankomi ne tik dvarai, bet ir pažintiniai takai, piliakalniai. Kitąmet dalis Lietuvos parkų lankytojų sulauks dar daugiau – šiuo metu kuriamas ilgiausias Baltijos šalyse, net tūkstančio kilometrų, pėsčiųjų takas.

„Tokių metų dar nebuvo – kad tiek daug lankytojų apsilankytų“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ sako Kurtuvėnų regioninio parko kraštotvarkininkas Darius Ramančionis.

Gera žinia poilsio gamtoje mėgėjams: per Kurtuvėnų regioninį parką nusidrieks rekordinio ilgio pažintinis takas

Pasak jo, tai lėmė išaugęs pažintinių takų skaičius parke bei koronaviruso grėsmė, dėl kurios sumažėjo kelionių į užsienio šalis.

„Regioninis parkas pasižymi savo kraštovaizdžio įvairove. Daugelį Lietuvos kraštovaizdžių galima rasti Kurtuvėnų regioniniame parke. Parkas yra vienas miškingiausių Lietuvoje – 80 proc. teritorijos užima miškai. Parkas patrauklus ne tik turistams, bet ir grybautojams, uogautojams. Turime daug vandens telkinių, esame tarp dviejų upių – Dubysos ir Ventos. Turime 30 natūralių ežerų, arti 100 dirbtinių tvenkinių“, – vardija D. Ramančionis.

Šiemet lankytojams parko teritorijoje yra parengta 15 pažintinių maršrutų, naujai lankymui pritaikyta 20 objektų, sutvarkytas Girnikų kalnas, vadinamas Šatrijos kalno broliu. Pasak D. Ramančionio, nuo jo kaip ant delno atsiveria Šiauliai.

Per gražiausias Kurtuvėnų regioninio parko vietas vingiuos ir kuriamas ilgiausias Baltijos šalyse, net tūkstančio kilometrų ilgio pėsčiųjų takas – „Miško takas“.

Būsimas takas Lietuvą sujungs su Latvija. Didžioji tako dalis – apie 700 km vingiuos per Lietuvą. Pasak D. Ramančionio, jis apims gražiausias šalies vietas, piliakalnius. Į Kurtuvėnus takas atkeliaus nuo Tytuvėnų, vingiuos pro Pageluvio ežeryną, Vainagių piliakalnį, Puslaukio duobes, Juodlės ežerą, Šaukėnus ir vingiuos link Varnių regioninio parko.

D. Ramančionis teigė, kad ambicingą projektą įgyvendina Žemaitijos nacionalinis parkas, bendradarbiaudamas su partneriais Latvijoje.

Pasak D. Ramančionio, planuojamas ir dar vienas tarptautinis pažintinis takas – jis iš Latvijos per Lietuvą drieksis pajūriu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt