Gyvenimas

2020.08.01 10:15

Sveikatos takai prie Baltijos jūros: galite sudeginti 2 porcijas cepelinų su spirgučiais ar pusę torto

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.08.01 10:15

„Savaitgalį įveikę šiuos takus į darbą grįšite skaidriomis mintimis“, –  stovėdama ant Olando Kepurės skardžio Karklėje patikino Klaipėdos rajono Turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė. Praėjusių metų vasaros pabaigoje sužymėti takai, besidriekiantys ir pajūriu, ir miškais, traukia ir tuos, kuriems ilgas pasivaikščiojimas sunkiai įveikiamas.

LRT.lt tęsia straipsnių ciklą „Aplink Lietuvą“! Visą vasarą žurnalistai keliaus po atokiausius šalies regionus ir miestelius, kalbins vietos gyventojus, verslininkus bei aktyvius bendruomenių narius, kad jų unikalias istorijas išgirstų visa Lietuva. Apie tai portale LRT.lt skaitykite kiekvieną savaitę.

Sveikatos takų Karklėje ir aplink ją yra trys, visi jie susijungia, mat yra žiediniai. Visa trasa – 12 kilometrų, bet kam tiek per daug, gali eiti vieną etapą. Tarkim, pusketvirto kilometro geltonasis takas įveikiamas dažnam.

Raudonasis – „Karklės“ – takas driekiasi 4 kilometrus, geltonasis – „Olando Kepurės“ – 3,5 km, mėlynasis – „Kalotės“ – vinguriuoja 4,5 km.

„Galima keliauti vienu taku, galima ir visus tris apeiti. Pradedant tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės“, – sakė D. Buivydienė.

Galima rinktis ir pagal tai, kas kam labiau patinka – jūros vaizdai, miško takeliai ar gyvenamosios teritorijos.

Taip pat skaitykite

Takai – nevienodi. Vienas asfaltu veda apgyvendintomis vietovėmis ar takais, išklotais trinkelėmis, toliau einama pajūrio taku virš skardžio. Ten galima pasigrožėti įspūdinga panorama – jūros vaizdais, gale šios trasos vėl prieinama gyvenvietė.

Antras takas driekiasi mišku, pro medžius matyti jūra, o vėliau trasa eina per lapuočių ir spygliuočių mišką.

Pasirinkus mėlynąjį taką, einama mišku, tai buvo suderinta su miškininkais. Šiame take yra ir poilsio aikštelė, tad galima užkąsti, pailsinti kojas, išsimaudyti Kalotės ežere.

Trasa, kuri sužymėta specialiais stulpeliais, informacijos stenduose matuojama ne tik kilometrais, bet ir kilokalorijomis.

„Nuėję pusantro kilometro sudeginsite kilokalorijas, kurias gautumėte suvalgę porciją grietininių ledų. Po 3 kilometrų – pyragaitį su kremu“, – pasakojo D. Buivydienė.

Įveikus kitus atstumus, kaip rašoma stende, sudegtų dešrainis ar šokoladas, o po dešimto kilometro galėtumėte būti ramūs dėl suvalgytos porcijos didžkukulių.

„O įveikę 12 kilometrų, tai yra nuėję visus takus, sudegintume pusę torto“, – šypsojosi D. Buivydienė.

Ji pabrėžė, kad rengiant aprašus buvo bendradarbiaujama su Visuomenės sveikatos biuru.

Žygeiviai gali apžiūrėti ir keletą tarp turistų populiarių objektų: Kalotės ežerą, pakrantės artilerijos bateriją „Memel-Nord“, Kukuliškių piliakalnį, Olando Kepurės skardį, senąsias Karklės kapines.

Sveikatos takai tinkami vaikščioti ir su šiaurietiškomis lazdomis.

SVARBU. Takus galima pasiekti ir visuomeniniu transportu iš Klaipėdos. Pavyzdžiui, nuo geležinkelio stoties galima sėsti į 24-ą autobusą ir išlipti Girulių stotelėje.