Gyvenimas

2020.01.30 19:22

Kur šiemet keliausime Lietuvoje: naujas apžvalgos bokštas, ekstremalus pėsčiųjų takas ir kitos naujovės

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.30 19:22

Šiemet keliautojų laukiančios turizmo naujovės pritaikytos įvairiems skoniams. Kur keliauti Lietuvoje ras ir įspūdingų gamtos vaizdų, ir naujų potyrių, ir ekstremalių pojūčių mėgėjai.

Šio sezono Lietuvos turizmo naujoves LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pristatė įstaigos „Keliauk Lietuvoje“ atstovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Pasak jos, keliautojai Lietuvoje yra labai pamėgę apžvalgos bokštus ir pažintinius takus: „Tai viena iš mėgstamiausių lietuvių keliavimo formų. Galimybė pamatyti gražiausias Lietuvos vietas ir tai nieko nekainuoja.“

Todėl daugumą sudomins naujas apžvalgos bokštas, kuris vasaros pabaigoje turėtų pradėti veikti Rusnėje.

„Jis bus ypatingos formos, nuo jo matysis ir Kuršių marios, ir Kuršių nerija“, – pasakojo I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Turizmo Lietuvoje naujienos: nuo magiško Anykščių šilelio iki jūros terapijos Karklėje

Antras naujas objektas patiks ekstremalesnių pramogų mėgėjams. Tai – pėsčiųjų takas, įrengtas ant Lyduvėnų tilto – aukščiausio geležinkelio tilto Lietuvoje.

„Nuo jo atsiveria nuostabi Dubysos panorama, labai gražios vietos. Į ekskursijas reikės registruotis, nes tai yra veikiantis ir svarbus geležinkelis, bet pagaliau jis bus pritaikytas lankymui“, – intrigavo I. Trakimaitė-Šeškuvienė bei pridūrė, kad lietuviai vis labiau mėgsta lankyti ir muziejus.

Šiemet atsinaujinę lankytojų lauks Molėtuose esantis etnokosmologijos muziejus ir Vilniuje esantis Energetikos muziejus. Duris atvers iki šiol uždaras buvęs Kauno VI-asis fortas, kuriame veiks karo muziejus.

Drevernos uostas turės naują kempingą ir prieplauką, kurioje, kaip žadama, šiemet jau tikrai švartuosis greitaeigis laivas „Raketa“, plauksiantis iš Kauno.

Biržuose lauks naujas kanapių labirintas ir gravitacinis namas.

I. Trakimaitė-Šeškuvienė rekomenduoja aplankyti ir Karklę, kurioje yra trys sveikatingumo trasos, Kretingą ir penkis jos vienuolynus bei žiemos, japonų, baltų mitologijos sodus, taip pat Ignalinos rajone esantį Paliesiaus dvarą.

Smaguriams ruošiami nauji Lietuvos gastronominio turizmo ir ledų žemėlapiai.

Išsamiau – laidos įraše:

Turizmo Lietuvoje naujienos: nuo magiško Anykščių šilelio iki jūros terapijos Karklėje
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.