Belgijos futbolo rinktinė paskutinę minutę išplėšė pergalę prieš japonus

Po šalto dušo antrojo kėlinio pradžioje Belgijos rinktinė atsitiesė ir paskutinę minutę nugalėjo Japonijos futbolininkus rezultatu 3:2 (0:0). Ketvirtfinalyje Belgijos laukia Brazilijos futbolininkai.

„Raudonieji velniai“ – išties ambicingi. Grupės etape jie tiesiog traiškė varžovus. Pirmą 3:0 sutriuškino Panamos futbolininkus, o tada net 5:2 pervažiavo Tuniso futbolininkus. Paskutiniame grupės susitikime belgai tik 1:0 palaužė anglus, tačiau ten Kaliningrade susitiko toli gražu ne pagrindinės komandų sudėtys.

Roberto Martinezas, AFP/Scanpix nuotr.

G grupės kovas pirmoje turnyrinės lentelės vietoje pabaigę Roberto Martinezo treniruojami belgai – lyg ant sparnų.  Belgijos nacionalinė komanda nepralaimėjo jau 23 rungtynių iš eilės.

Tačiau jų kelyje – ne toks jau lengvas varžovas. H grupės favoritais nelaikyta Akiros Nishino treniruojama komanda jau pirmose rungtynėse pakeitė staigmeną rezultatu 2:1 nugalėdama Kolumbijos komandą, tiesa, vėliau lygiosios 2:2 su Senegalu ir pralaimėjimas 0:1 Lenkijai galėjo užkirsti kelią į kitą etapą, tačiau dėl drausmingesnės gynybos – mažiau gautų geltonų kortelių – bilietą į kitą etapą iškovojo būtent Azijos ekipa.

Akira Nishino, AFP/Scanpix nuotr.

Antroje H grupės vietoje likę japonai puikiai mena 2010 metų čempionatą, kai aštuntfinalyje tik po 11 metrų baudinių nusileido Paragvajui.

Rungtynes komandos pradėjo tokiomis sudėtimis:

Rungtynių pagrindinis teisėjas –  senegalietis Malangas Diedhiou.

Belgijos rinktinė įsirašė į istoriją. Nuo paskutinių rungtnių su Anglijos rinktine startinėje sudėtyje pasikeitė net 10 žaidėjų. Vienintelis savo vietą išlaikė vartininkas Thibautas Courtoisas.

Japonijos rinktinės startinėje sudėtyje keturi pasikeitimai – rungtynes aikštėje pradėjo Shinji Kagawa, Takashi Inui, Genki Haraguchi ir Yuya Osako.

Jau pirmąją minutę Shinji Kagawa spyrė vartų link, tačiau kamuolys praskriejo šalia skersinio. Po tokios pradžios žaidimas šiek tiek sulėtėjo. Tiek japonų, tiek belgų atakos baigdavosi prarastu kamuoliu.

9-ą minutę Yannick Ferreira Carasco apsivaręs kamuolį aplink du japonus smūgiavo į vartus, tačiau Maya Yoshida atmušė kamuolį. Iškart po to prie Belgijos vartų japonai surengė pavojingą ataką, kurios metu Takashi Inui pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę. Ten buvusiems japonams reikėjo jį nukreipti į vartus, tačiau du prieš du žaisdami belgai apsigynė.

15-ą minutę Romelu Lukaku smūgiavo iš toli. Kamuolys skriejo virš vartų, tačiau belgai uždirbo kampinį. Vis dėlto, jį pakėlus japonai apsigynė. Pamažu žaidimo kontrolę perėmė Belgijos rinktinė. Jau po minutės belgai kėlė dar vieną kampinį prie Japonijos vartų.

Sužaidus 20 minučių Japonijos rinktinė priversta gintis. Vos gavę kamuolį jie siunčia jį kuo toliau nuo savo vartų. Į vartus bandė smūgiuoti R. Lukaku, tačiau M. Yoshida spėjo jam sutrukdyti.

25-ą minutę R. Lukaku su kamuoliu prasiveržė prie Japonų vartų. Vartininkas Eiji Kawashima nukrito, tačiau iš už nugaros kamuolį į šoną išmušė M. Yoshida, kur keturiomis ropodamas vartininkas jį sugavo. Iškart po to kamuolį vėl perėmę belgai pasileido į ataką. Edenas Hazardas smūgiavo iš toli, tačiau vartininkas ašmušė kamuolį.  Po šio bandymo Vincentas Kompany pamėgino savo laimę iš arti, tačiau smūgis skriejo šalia vartų.

Po Belgijos pražangos puolime nuo 30-osios minutės japonai atsigavo ir pagaliau perėjo į Belgijos rinktinės aikštės pusę. 31-ą minutę į priekį pabėgęs Yuto Nagatomo perdavė kamuolį T. Inui, kuris galva pasiuntė kamuolį tiesiai į T. Courtois rankas.

38-ą minutę Genas Shoji besigindamas nuo atakos smaigalyje atsidūrusio R. Lukaku išmušė kamuolį į užribį. Po šio epizodo belgai kėlė jau penktą kampinį prie Japonijos vartų, tuo tarpu japonai kampinių dar nebuvo kėlę.

Po minutės Japonas Gaku Shibasaki užsidirbo geltoną kortelę, nes prasižengė prieš E. Hazardą.

Kėlinio pabaigoje Japonijos rinktinė ir vėl buvo užspausta savo aikštės pusėje. Vis dėlto, paskutinę minutę japonai pamažu priartėjo prie Belgijos vartų. Po Y. Nagatomo perdavimo Yuya Osako pasiuntė kamuolį į vartus. Vartininkas atrėmė smūgį, tačiau per anksti paleido kamuolį ir jis nuriedėjo tarp T. Courtois kojų vartų link.

Prie pagrindinio laiko teisėjas nusprendė pridėti vieną minutę, tačiau per ją nieko pavojingo komandos nesukūrė.

Pirmajame kėlinyje daugiau laiko su kamuoliu praleido Belgija, tačiau ši persvara nebuvo didelė (Belgija – 55proc., Japonija – 45 proc.). Daugiau smūgių atliko Belgijos rinktinė.

Antrasis kėlinys prasidėjo antausiu Belgijai. Po Jano Vertongheno klaidos japonai perėmė kamuolį ir nuskubėjo į greitą ataką, kurią 48-ą minutę taikliu smūgiu į vartus užbaigė Genki Haraguchi. Rezultatyvų perdavimą įsirašė T. Inui. Rezultatas 0:1.

Iš karto po to E. Hazardas smūgiavo į Japonijos vartus, tačiau kamuolys atsitrenkė į virpstą. Belgijos rinktinė po įvarčio atrodė pasimetusi.

Japonijos rinktinė lyg ant sparnų. T. Inui 52-ą minutę įmušė antrąjį įvartį. Belgai tikrame nokdaune ir iš jo pakilti turėjo beveik visą antrąjį kėlinį.

Belgijos rinktinė po praleistų įvarčių atrodė pasimetusi ir net nepriartėdavo prie Japonijos vartų. Galimos atakos dažnai pasibaigdavo netaikliais perdavimais.

62-ą minutę atsirado pirmieji Belgijos atsigavimo ženklai. Po Thomaso Muniero perdavimo, R. Lukaku galva nesugebėjo kamuolio nukreipti į vartus, nors buvo už šešių metrų nuo jų.

65-ą minutę Belgijos rinktinėje atlikti net du keitimai iš karto: Driesą Martensą pakeitė Marouane Fellani, o Y. F. Carrasco pakeitė Nacerą Chadli.

Atrodo, jog Belgijos rinktinės gelbėtoju norėjo tapti R. Lukaku, kuris 68-ą minutę ir vėl turėjo gerą šansą mušti, tačiau jo smūgį blokavo.

J. Vertonghenas išpirko savo kaltę. Po Belgijos kampinio Japonijos baudos aikštelėje užvirė kova dėl kamuolio. J. Vertonghenas būdamas toliau nuo vartų galva atmušė kamuolį ir šis netikėtai nusileido Japonijos vartų tinkle.

Įvarčių lietus! Dar vienas įvartis galva, tik šį kartą jį įmušė po keitimo aikštėje pasirodęs M. Fellaini. Rezultatyvų perdavimą atliko E. Hazardas.

Nors Japonijos rinktinė praleido du įvarčius per penkias minutes, tačiau po jų aikštėje jie neatrodė pasimetę, o Belgijos rinktinė stengėsi toliau kurti standartines situacijas, kurios prieš tai pasibaigė įvarčiais.

81-ą minutę Japonijos rinktinėje buvo atlikti du keitimai: G. Shibasaki buvo pakeistas Hotaru Yamaguchi, o G. Haraguchi paliko aikštę ir joje pasirodė legendinis Keisuke Honda.

Iš karto po to Keisuke Honda sukūrė pavojingą situaciją prie europiečių vartų, tačiau juos gelbėjo vartininkas.

85-ą minutę buvo tikras gaisras prie Japonijos vartų. Pirmasis kamuolį galva į vartus leido N. Chadli, tačiau kamuolį atmušė vartininkas, tada iš arti kamuolį į vartus taip pat galva siuntė R. Lukaku, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas. Apsiaustį toliau tęsė J. Vethinghenas, kuris iš toliau kamuolį smūgiavo į vartus, tačiau ir vėl pasiaukojančiai sužaidė vartininkas.

90-ą minutę T. Inui siuntė kamuolį į vartus, tačiau Belgijos vartų sargas jį atrėmė.

Prie antrojo kėlinio buvo pridėtos 4 minutės. Jų metu komandos stengėsi atakuoti vieni kitų vartus ir taip išplėšti pergalę.

K. Honda 93-ą minutę parodė savo klasę ir smūgiavo iš toli, tačiau smūgį ir vėl atrėmė vartininkas.

Iš karto po to belgai pasileido į greitą ataką ir N. Chadli smūgiavo į vartus paskutinę pridėto laiko minutę. Kamuolys atsidūrė vartų tinkle, o japonai nebeturėjo laiko atlikti savo ataką.

Geriausiu susitikimo žaidėju buvo išrinktas belgas E. Hazardas.

Belgija – Japonija 3:2

48` [0:1] Genki Haraguchi

52` [0:2] Takashi Inui

69` [1:2] Jan Vertonghen

74` [2:2] Marouane Fellaini

90+4` [3:2] Nacer Chadli