Ispanijos rinktinės lygiosios su Maroku neužkirto kelio į kitą etapą

Ispanijos rinktinė po permainingos kovos sužaidė lygiosiomis 2:2 (1:1) su Maroko rinktine. Šių lygiųjų galėjo ir nebūti, nes iš pradžių buvo nuspręsta paskutinio Ispanijos įvarčio neįskaityti, tačiau po vaizdo peržiūros vis tik ispanai savo antrąjį įvartį atgavo ir tapo B grupės lyderiais, o tai reiškia susitikimą kitame etape su šeimininkų rusų rinktine.

Kitos B grupės rungtynės tarp Portugalijos ir Irano taip pat baigėsi lygiosiomis 1:1. Tokie rezultatai užkirto kelią Iranui eiti toliau, o Portugaliją numetė į antrąją grupės vietą, todėl atkrintamosiose varžybose jie susitiks su Urugvajaus rinktine. Ji pirmą vietą užsitikrino nugalėjusi 3:0 Rusijos rinktinę.

Paskutines rungtynes B grupėje Marokas ir Ispanija pasitinko skirtingomis nuotaikomis. Afrikiečiai Kaliningrade vykusioje dvikovoje jau nebekovojo dėl vietos kitame etape, tačiau pergalės atveju galėjo užtrenkti ispanams duris į kitą etapą.

Apie tokį scenarijų negalvojo ispanai, kurie Kaliningrade siekė tik pergalės bei vietos kitame etape užsitikrinimo. O kaip tai padaryti, Fernando Hierro treniruojama „La Roja“ žino – ji jau nepralaimėjo 22 rungtynių iš eilės.

F. Hierro, AFP/Scanpix nuotr.

Grupės etape Ispanija pirma sužaidė lygiosiomis 3:3 su Portugalija, o vėliau 1:0 įveikė Iraną. Gražų žaidimą demonstravęs Marokas tiek Iranuitiek Portugalijai pralaimėjo rezultatu 0:1. Herve Renardo vyrai pirmajame susitikime patys pasiuntė kamuolį į savo vartus, o antrosiose praleido ankstyvą Cristiano Ronaldo įvartį, tačiau parodė, kad moka ir gali kovoti.

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

Rungtynių teisėjas – uzbekas Ravshanas Irmatovas.

Rungtynių pradžia rami, 4-ą minutę Ispanijos rinktinės futbolininkas Isco bandė įmušti įvartį, tačiau kamuolys atsidūrė Maroko vartininko Maniro Mohando Mohamedi rankose.

Nuo rungtynių pradžios emocijos tiesiog virė. Pirmasis susistumdymas kilo jau 6-ą minutę. Susistumdymo epicentre Sergio Ramosas, kuris nevengė priešininkams adresuoti riebesnių žodžių, susistumdymą teko malšinti teisėjui. Po minutės Gerardas Pique griovė Maroko rinktinės puolėją Khalid Boutaib, vėl kilo susistumdymas tarp žaidėjų.

Įvartis! 14-ą minutę Khalidas Boutaibi po Ispanijos žaidėjų Andreso Iniestos ir S. Ramoso klaidos perėmė kamuolį ir pasileido priešininkų vartų link. Prieš jį išbėgęs vartininkas David de Gea nesugebėjo nieko padaryti, nes kamuolys praskriejo jam tarp kojų.

Maroko rinktinė įvarčiu džiaugėsi neilgai. 18-ą minutę vos gavęs kamuolį Andres Iniesta smūgiavo iš toli, tačiau kamuolys skrido virš vartų. Vis dėlto, po kelių akimirkų vėl gavę kamuolį ispanai perėjo į ataką. Gavęs A. Iniestos perdavimą Isco taikliai smūgiavo į vartus. Rezultatas 1:1.

21-ą minutę Maroko rinktinės žaidėjas Karim El Ahmadi po skausmingo susidūrimo gavo geltoną kortelę.

Ispanai vis labiau spaudė Maroką. 23-ą minutę, pakėlus kampinį, jie mušė kamuolį į vartus, tačiau vartininkas jį sugavo.

25-ą minutę Maroko rinktinė turėjo progą dar kartą išsiveržti į priekį, kai po ispanų klaidos, kamuolį perėmęs K. Boutaibi vėl pasileido Ispanijos aikštelės pusėn, tačiau šį kartą vartininkas smūgį atrėmė.

Maroko žaidėjai nebuvo nusiteikę anksti pasiduoti. 29-ą minutę, po eilinės ispanų klaidos, jie pasileido į greitą ataką, kurią sustabdė teisėjas. Pasirodo, bėgdamas su kamuoliu, Nordinas Amrabastas kliudė S. Ramoso ir teisėjas jam skyrė geltoną kortetę. Vos po akimirkos kitą geltoną kortelę teisėjas skyrė Manueliui da Costai.

Po šių epizodų Maroko rinktinės kapitonas Mbarkas Boussoufa pradėjo rėkti ant teisėjo, už, jo nuomone, neteisingas korteles. Už tai teisėjas jam skyrė geltoną kortelę. Tai jau 4 geltona kortelė Maroko žaidėjams.

Reyters/Scanpix nuotr.

35-ą minutę Davidas Silva kėlė kampinį, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į vartininko rankas.

Jau po minutės ispanai kėlė dar vieną kampinį, tačiau Sergio Busquets smūgis galva buvo netikslus ir kamuolys skriejo virš vartų.

40-ą minutę Younes Belhanda prasižengė prieš Thiago Alcantara. Teisėjas paskyrė baudos smūgį, tačiau paversti įvarčiu jo nepavyko.

Ispanijos rinktinė buvo užgulusi Maroko vartus. 43-ią minutę vos gavę progą Afrikos atstovai pasileido į Ispanų aikštės pusę, tačiau žaibiškai į gynybą grįžę europiečiai vertė juos greitai smūgiuoti ir kamuolys skriejo virš vartų.

Prie pirmojo kėlinio buvo pridėtos 2 minutės. Joms besibaigiant Ispanijos rinktinė galėjo įmušti dar vieną įvartį, tačiau Diego Costa nepasiekė jam prie pat vartų pasiųsto kamuolio.

Pirmajame kėlinyje žymiai daugiau laiko su kamuoliu praleido Ispanijos rinktinė. Ji taip pat atliko daugiau smūgių vartų link.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviai. 48-ą minutę Maroko rinktinės žaidėjai smūgiavo į vartus, tačiau ranka baudos aikštelėje sužaidė G. Pique. Teisėjas nusprendė baudinio neskirti, dėl to marokiečiai vėl pradėjo priekaištauti teisėjui.

Maroko žaidėjams 52-ą minutę praradus kamuolį, ispanai surengė greitą ataką, tačiau kamuolys po smūgio atsidūrė vartininko M. Muniro rankose.

55-ą minutę buvo atliktas tikriausiai vienas gražiausių šių rungtynių smūgių į vartus. Į greitą ataką pasileidę marokiečiai smūgiavo iš toli. Vartininkas D. de Gea nespėjo prie kamuolio, tačiau N. Amrabato paleistas kamuolys atsimušė į skersinį.

59-ą minutę N. Amrabatas prasižengė stabdydamas link vartų besiveržiantį A. Iniesta.

Maroko rinktinė antrame kėlinyje demonstravo įspūdingą žaidimą. 61-ą minutę jau atrodė, kad ispanams į vartus pasiuntus kamuolį bus pelnytas antrasis įvartis, nes vartininkas nespėjo sureaguoti į smūgį, tačiau Romainas Saissas atsistojęs vartuose galva atmušė kamuolį. 63-ią minutę atliktas pirmasis keitimas Maroko rinktinėje. Y. Belhandą pakeitė Faycalas Fajras.

Antrajame kėlinyje Ispanijos rinktinė dažniau smūgiavo į vartus. Maroko gynyba turėjo spragų, tačiau ispanai jų neišnaudojo. Afrikos atstovai nebuvo linkę pasiduoti rungtynėse ir gavę progą jie nevengdavo pasileisti į greitą ataką.

71-ą minutę atliktas antrasis keitimas Maroko rinktinėje. Įvartį pelnęs K. Boutabi pakeistas Youssefu En-Nasyri. Po trijų minučių Ispanijos rinktinėje atliekami du keitimai: D. Costa pakeistas Iago Aspasu, o T. Alcantara – Marco Asensio.

Rungtynėms artėjant vis labiau į pabaigą žaidime vyravo gynyba. Iki Ispanijos vartų kamuolį nusivarę marokiečiai buvo priversti grįžti į savo aikštės pusę. S. Ramosas 78-ą minutę paleido tolimą smūgį, kuris skriejo virš Maroko vartų.

81-ą minutę Maroko žaidėjai mušė į vartus, kamuolys kliudė G. Pique ranką. Marokiečiai ir vėl reikalavo 11 metrų baudinio, tačiau teisėjas ir vėl nebuvo linkęs diskutuoti.

Po šio epizodo Maroko rinktinė kėlė kampinį. Po keitimo atėjęs Y. En-Nesyri galva pasiuntė kamuolį į vartus. Rezultatas 1:2, o Ispanijos rinktinei buvo likę dar kiek daugiau nei 9 minutės gerinti savo situaciją.

Po trijų minučių atlikti paskutiniai keitimai. Ispanijos rinktinėje Davidą Silvą pakeitė Rodrigo. Maroko pusėje Hakimas Ziyechas pakeistas Azizu Bouhaddouzu.

89-ą minutę Maroko vartininkas M. Munir už laiko vilkinimą gavo geltoną kortelę.

Prie pagrindinio laiko teisėjas pridėjo 4 minutes. Kamuolys 91-ą minutę atsidūrė Maroko vartų tinkle, tačiau buvo pakelta nuošalės vėliavėlė. Panaudojus vaizdo peržiūros sistemą įvartis buvo įskaitytas, o jį įmušė Iago Aspasas.

Po šio epizodo aikštėje kilo dar vienas susistumdymas. Po jo maroko žaidėjas Achrafas Hakimi gavo dar vieną geltoną kortelę.

Baigiantis pridėtam laikui aikštėjė ir vėl kilo susistumdymas, po kurio kamuolys atiteko Ispanijos rinktinei. Maroko rinktinė apsigynė nuo ispanų atakos, tačiau nespėjo nieko sukurti, nes teisėjas švilpimu įtvirtino rungtynių pabaigą. Galutinis rezultatas 2:2

Geriausiu susitikimo žaidėju paskelbtas pirmąjį Ispanijos rinktinės įvartį įmušęs Isco.

Ispanija – Marokas 2:2

14` [0:1] Khalid Boutaibi

19` [1:1] Isco

81` [1:2] Youssef En-Nasyri

90+1` [2:2] Iago Aspas