Verslas

2018.12.04 16:58

„Barclays“ Lietuvoje stabdo veiklą, šimtai neteks darbo

LRT.lt2018.12.04 16:58

„Barclays“ praneša apie veiklos Lietuvoje stabdymą ir bendradarbiavimo su technologijų bendrove „HCL Technologies“ (HCL) plėtrą. „Barclays“ informuoja, kad dalį darbuotojų, apie 460 darbo vietų, ketina perkelti į HCL technologijų centrą Lietuvoje. Apie 260 darbuotojų neteks darbo.

Dar apie 80 darbo vietų yra laikinai suspenduotos. Iš viso, remiantis rekvizitai.lt informacija, „Barclays“ atstovybėje Lietuvoje dirba 800 darbuotojų. Atleidžiamiems darbuotojams bus pasiūlytos išeitinės kompensacijos, skelbia bendrovė.

Sutartis tarp HCL ir „Barclays“ dar nėra galutinai užbaigta, kadangi laukiama priežiūros institucijų pranešimo, tačiau bendrovės tikisi užbaigti sandorį per pirmą 2019 m. ketvirtį, rašoma bendrovės pranešime.

Anot „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vadovo Mariano Andrade Gonzalezo, „Barclays“ buvo pirmoji užsienio bendrovė, įsteigusi savo paslaugų centrą Lietuvoje. Tai, jo teigimu, paskatino ir kitų stambių užsienio įmonių kūrimąsi šalyje.

Vadovo manymu, sprendimą pasirinkti „HCL Technologies“ nulėmė pasitikėjimas šia bendrove dėl ankstesnės partnerystės, panašios abiejų kompanijų vertybės, darbo kultūra ir principai.

Giria ir dėkoja Lietuvai

M. Andrade Gonzalezas priduria, kad nors minėtas susitarimas padeda pagrindą „Barclays“ planuojamų pokyčių Lietuvoje įgyvendinimui per 2019 m., bendrovė šalyje palieka ryškų pėdsaką.

„Esame dėkingi Lietuvai už svetingumą, talentingus specialistus bei puikiai išplėtotą infrastruktūrą. Tikime, kad kartu nuveikėme labai daug tiek verslo kūrimo, tiek šalies garsinimo prasme. Užtikrinu, kad visada buvome ir būsime Lietuvos ambasadoriai pasaulyje bei rekomenduosime šalį savo partneriams ir užsienio investuotojams“, – teigia M. Andrade Gonzalezas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt