Naujienų srautas

Eismas2018.07.04 14:25

Elektromobilių akumuliatoriai naudojami kaip energijos kaupimo sistema

LRT.lt 2018.07.04 14:25

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, unikalus projektas buvo įgyvendintas bendradarbiaujant „Nissan“, „Eaton“, BAM, „The Mobility House“ ir Amsterdamo, dar kitaip vadinamai Johan Cruijff, arenai. Didelė energijos kaupimi sistema buvo sukurta, kaip pagrindą panaudojus atitarnavusius elektromobilių „Nissan“ LEAF akumuliatorius.

3 megavatų kaupimo sistema padės užtikrinti patikimesnį ir efektyvesnį energijos tiekimą stadionui, jo lankytojams, kaimynams ir palengvins Olandijos energetikos tinklo darbą.

Panaudojus „Eaton“ elektros energijos konvertavimo įrenginius ir 148 „Nissan“ LEAF akumuliatorių ekvivalentą buvo sukurta energijos kaupimo sistema, kuri ne tik yra tvaresnė, bet ir suteikia galimybę elektromobilių baterijų antriniam panaudojimui.

 „Turėdamas šią energijos kaupimo sistemą stadionas galės išmaniau naudoti sukauptą energiją iš atsinaujinančių šaltinių ir, kaip Amsterdamo „Energy ArenA BV“, galės parduoti akumuliatoriuose likusią talpą, – sako Henk van Raan, Johan Cruijff arenos inovacijų direktorius.

„Arena užsitikrino pakankamai energijos, jos pakaks netgi nutrūkus energijos tiekimui. Tokiu būdu stadionas prisidės prie Olandijos energetikos tinklo stabilumo.

Johan Cruijff arena yra vienas tvariausių stadionų pasaulyje, rodantis kitiems pavyzdį, kaip diegti išmanias inovacijas, tokias kaip ši unikali energijos kaupimo sistema.“

„Johan Cruijff arenos dėka šiandien galime pademonstruoti, kad atitarnavę „Nissan“ elektromobilių akumuliatoriai gali būti pritaikomi pakartotinam panaudojimui pakeitus jų paskirtį bei prisidėti prie visos energetikos sistemos efektyvumo ir tvarumo.

Mes teikiame savo elektrinei ekosistemai didelę reikšmę kuriant tvarią ateitį, keičiant važiavimo įpročius ir netgi patį gyvenimo būdą“, – sako Francisco Carranza, „Nissan Energy“ vykdomasis direktorius. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi