Eismas

2018.05.25 09:14

Vairuotojai raginami neblokuoti viešojo transporto stotelių – atsiras įspėjamieji ženklai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.25 09:14

Sostinėje vairuotojai raginami neblokuoti viešojo transporto stotelių – tam stotelėse įrengiami įspėjamieji ženklai, o važiuojamoji kelio danga paženklinta geltonos spalvos zigzagu, kuris draudžia automobiliams stovėti viešojo transporto stotelėse.

Pasak „Susisiekimo paslaugų“ atstovų, automobilių vairuotojams sustojant stotelėse ir taip jas blokuojant, autobusams ir troleibusams sudėtinga ne tik privažiuoti prie keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo aikštelių, bet ir saugiai iš jų išvažiuoti.

Atlikus tyrimą nustatyta, kad dažniausiai automobiliais užtveriama 41 viešojo transporto stotelė. Įrengtais informaciniais skydais „Neblokuokite stotelės“ ir specialiu ženklinimu siekiama skatinti vairuotojus elgtis sąmoningiau ir neužtverti vietų, kuriose sustoja viešasis transportas, taip užtikrinant sklandesnį jo judėjimą bei didesnį pačių keleivių saugumą.

Be to, primenama, kad Kelių eismo taisyklės draudžia sustoti ir stovėti maršrutinio transporto sustojimo aikštelėse ir arčiau kaip 15 metrų atstumu nuo jų, jeigu tai kliudytų maršrutinio transporto eismui.

Daugiau apie tai – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.