Eismas

2018.05.21 23:50

Princo Harry ir M. Markle vestuviniame automobilyje – užkoduota žinutė

lrytas.lt 2018.05.21 23:50

Šeštadienį viso pasaulio akys nukrypo į naują karališkąją šeimą – Didžiojoje Britanijoje susituokė Princas Harry ir jo mylimoji amerikiečių aktorė Meghan Markle.

Kaip įprasta karališkoms vestuvėms, čia niekas nebuvo daroma tik dėl grožio. Kiekviena vestuvių detalė buvo persmelkta simbolių, o automobilių mėgėjų žvilgsnius patraukė vestuviniai automobiliai. Labiausiai išskirtinis iš jų visų buvo šviesiai mėlynas „Jaguar“, kuriuo ką tik susituokusi pora po oficialios ceremonijos iš savo namų išvyko į vestuvinį vakarėlį.

Vienetinio „Jaguar E-Type Concept Zero“ pasirinkimas turėjo tiek daug paslėptų prasmių, kad automobilis tapo viena užkoduota žinute, puikiai atspindinčia princo Harry ir M. Markle sąjungą.

1968 metais pagamintas sportinis „Jaguar E-Type“ yra tikras Didžiosios Britanijos automobilių pasididžiavimas. Savo laiku Enzo Ferraris jį pavadino pačiu gražiausiu kada nors pagamintu automobiliu, o lenktynių trasose jis taip pat yra pelnęs ne vieną pergalę.

Tačiau karališkosios poros pasirinktas automobilis atspindi ne tik klasikines Britanijos vertybes, bet ir naujumą, modernumą bei technologinį proveržį. Unikalus „Concept Zero“ iš tiesų yra elektromobilis.

Princas Harry ir M. Markle pasirinko automobilį, kuris tobulai suderina tradicijas ir naujoves.

Toks pasirinkimas tik dar labiau įtvirtino monarchijos ekspertų vertinimus, kad M. Markle įpūs Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai taip reikalingo naujumo ir šiuolaikiškumo, bet kartu jaunųjų pora gerbs tradicijas.

Vos pernai „Jaguar Land Rover“ inžinieriai perdarė klasikinį „E-Type“ ir pavertė jį vienetiniu elektromobiliu.  Šešių cilindrų variklį jie pakeitė 220 kW galios elektriniu motoru. Analoginiai prietaisai skydelyje taip pat buvo pakeisti skaitmeniniais.

„Jaguar E-Type Concept Zero“ iki 100 km/val gali įsibėgėti per 5,5 sek. – sekunde greičiau, nei originali automobilio versija.

Kol kas yra pagamintas vos vienas toks elektromobilis ir jis kainuoja net 350 tūkst. svarų (apie 400 tūkst. eurų). Palyginimui, legendiniam lenktynininkui Stirlingui Mossui priklausęs „E-Type“ netrukus aukcione bus parduodamas už 110-130 tūkst. svarų (apie 125-150 tūkst. eurų).

Jaunavedžių automobilis turėjo ir dar vieną mielą detalę – automobilio valstybinis numeris E190518 atspindėjo jų vestuvių datą.