Eismas

2018.04.13 20:38

Lietuvos bankas: automobilių draudimo kainos taip sparčiai nebeaugs

ELTA, LRT.lt2018.04.13 20:38

Lietuvos bankas (LB) tikisi, kad pernai sparčiai brangęs privalomasis transporto priemonių draudimas šiemet brangs lėčiau.

LB pranešė, kad Lietuvos draudimo sektorius pernai augo ir buvo pelningas. Vis dėlto automobilių draudimo rinka dar buvo nuostolinga, tačiau tendencijos gerėjo, tad ir kainos turėtų sparčiai nebekilti.

„Nors vidutinė transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo įmoka per metus išaugo 29 proc., ši draudimo rūšis liko nuostolinga. Vis dėlto išryškėjo pozityvi tendencija – pernai nuostolis sumažėjo gana akivaizdžiai, ir tai leidžia tikėtis, kad staigaus kainų augimo ateityje neturėtų būti“, – pranešime sakė LB Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis.

Praėjusiais metais buvo sudaryta beveik 3 mln. transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo sutarčių. Šios draudimo rūšies įmokos sudarė 215,7 mln. eurų, o išmokos – 113,5 mln. eurų. Vidutinė draudėjams pagal šias sutartis išmokėta suma išaugo 8 proc., išmokų skaičius – 6 proc. Nuostolis iš transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo sutarčių sumažėjo beveik 18 mln. eurų: nuo 19,4 mln. 2016 metais iki 1,5 mln. eurų pernai.

Anot pranešimo, 2017 metais visa Lietuvos draudimo rinka ūgtelėjo 12 proc. Per 2017 metus draudimo įmokos pasiekė 792,6 mln. eurų (561 mln. eurų ne gyvybės ir 231 mln. eurų – gyvybės draudimo įmokos). Pasak banko, per metus išmokėta 455,3 mln. eurų draudimo išmokų, beveik 70 proc. išmokų sietinos su apdraustomis transporto priemonėmis.

BNS nuotr.

Sausio viduryje LB skelbė, kad draudimo bendrovių veiksmus, transporto priemonių valdytojams pasiūlant išskirtinai aukštas civilinės atsakomybės privalomojo draudimo kainas, vertins kaip prievolės sudaryti draudimo sutartis vengimą ir už tai taikys teisės aktuose nustatytas poveikio priemones.

LB Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Mindaugas Šalčius portalui LRT.lt teigė, jog LB kartais „sulaukia signalų, kad draudimo įmonės nustato neadekvačias kainas.“

„Akivaizdu, kad kartais jos yra neadekvačios. Tokiais atvejais, jei draudimo įmonė nustatys tokią kainą, vertinsime kaip atsisakymą sudaryti privalomąją draudimo sutartį. Remiantis įstatymu, visos draudimo įmonės, kurios turi teisę vykdyti šį draudimą, privalo sudaryti draudimo sutartis su į juos besikreipiančiais klientais. Mes kalbame apie ribinius atvejus, ne 20–30 proc. brangimą“, – aiškino M. Šalčius.

2017 metų pabaigoje šalyje draudimo paslaugas teikė 21 Lietuvoje registruotų draudikas: 9 įmonės ir 12 kitose Europos Sąjungos šalyse registruotų įmonių filialų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.