Eismas

2021.04.29 13:11

Seimas priėmė pataisas, leidžiančias su B kategorija vairuoti lengvuosius motociklus: pakeitimai įsigalios šią vasarą

LRT.lt2021.04.29 13:11

Ketvirtadienį Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, kuriomis nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. nuspręsta praplėsti teises vairuoti lengvuosius motociklus B kategorijos pažymėjimą turintiems vairuotojams. Už naujas nuostatas balsavo 104 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 18 parlamentarų.

Pagal priimtus pakeitimus nutarta ne jaunesniems kaip 24 metų asmenims, turintiems ne mažesnį kaip 2 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir baigusiems A1 kategorijos transporto priemonių praktinio vairavimo mokymą, suteikti teisę Lietuvoje vairuoti lengvuosius motociklus. Mokymų tvarką turės nustatyti Susisiekimo ministerija arba jos įgaliota institucija.

A1 kategorijai priklauso motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 kub. cm, bet ne didesnis kaip 125 kub. cm, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg, taip pat triračiai, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW.

Šiuo metu asmenys, turintys vairuotojo pažymėjimu patvirtintą teisę vairuoti nuo A1 iki T kategorijos transporto priemones, taip pat įgyja teisę vairuoti mopedus.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimai parengti pagal piliečio peticijoje pateiktus pasiūlymus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt