Eismas

2020.11.25 13:56

Vaizdai iš įvykio vietos: šalia Alytaus užsidegusį vilkiką su dujų cisterna gesino gausios pajėgos

gaisras likviduotas, atnaujinta 16.23
Paulius Vaitekėnas, Margiris Meilutis, LRT.lt, BNS2020.11.25 13:56

Trečiadienio popietę Alytaus ugniagesiai išskubėjo į Panemuninkėlių kaimą, kuriame užsidegė dujas gabenęs vilkikas, praneša Bendrasis pagalbos centras. Įvykio vietoje dirbantys ugniagesiai baiminosi, kad nesprogtų šalia stovinti kita cisterna. Įvykio vietoje buvo apribotas eismas.

Ugniagesiai per dvi valandas užgesino Alytaus rajone, Panemuninkėlių kaime, į dujotiekį suskystintas dujas pumpavusiame garintuve kilusį gaisrą.

Trečiadienį 13 val. 14 min. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Alytaus r. sav., Punios sen., Panemuninkėlių k., Normandijos–Nemuno g. dega vilkikas su dujų cisterna.

Į įvykio vietą išsiųstos Alytaus PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

„Užsidegė dujų padavimo įrenginys, ne pati cisterna, bent jau taip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Greta stovi dar viena dujų cisterna, o toliau – trečia. Dabar vyksta gesinimo ir aušinimo darbai. Vienintelė didelė grėsmė šiam momentui – baiminamasi, kad nesprogtų šalia esanti cisterna“, – LRT.lt telefonu pasakojo Alytaus PGT vyresnysis inspektorius Povilas Armanavičius.

Tuo metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė BNS informavo, kad deganti dujų cisterna buvo prijungta prie dujų kolonėlės, šalia stovi dar trys vilkikai su dujomis.

Pirminiais duomenimis, dujos užsidegė jas perpumpuojant.

„Į įvykį išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos – septynios autocisternos, autokopėčios. Taip pat paprašyta policijos pagalbos, kad būtų apribotas eismas šalia esančiame gana judriame kelyje“, – sakė E. Zdanevičienė.

Pasak E. Zdanevičienės, šalia kolonėlės gyvenamųjų namų nėra, gyventojams pavojus negresia.

Bendrovės „Amber Grid“ išplatintame pranešime teigiama, kad gaisras kilo dujų tiekimą Alytaus dujų skirstymo stočiai vykdžiusio dujovežio garintuve. Įranga priklauso Lenkijos įmonei „Duon“.

Ugnis įsiplieskė vykdant šiomis dienomis suplanuotus tarptautinio dujotiekio GIPL atšakos prijungimo prie Lietuvos dujų perdavimo sistemos darbus.

„Dėl šių darbų atjungus pagrindinį dujotiekį į Alytaus dujų skirstymo stotį, tris dienas Alytaus rajono dujų vartotojams dujos buvo tiekiamos iš specialaus suskystintų gamtinių dujų dujovežio, pristatyto iš Lenkijos“, – nurodė bendrovė.

Prieš patekdamos į vamzdyną, suskystintos dujos išgarinamos specialiame garintuve, kuriame ir kilo gaisras.

Pasak „Amber Grid“, Alytaus miesto vartotojams dujos ir toliau yra tiekiamos.

Šiuo metu ugniagesiai vykdo dujų aušinimo ir gesinimo darbus. Aiškinamasi, ar atliekant darbus buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.