Eismas

2020.07.03 21:43

BMW išreiškus paramą homoseksualams, internete plinta žmonių grasinimai parduoti automobilius

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.07.03 21:43

Birželis pasaulyje yra minimas kaip LGBT lygiateisiškumo mėnuo. Ne viena kompanija nusidažo vaivorykštės spalvomis ir taip išreiškia paramą. Prieš keletą dienų savo feisbuko logotipo spalvas pakeitė ir BMW.

BMW pakeitus logotipo spalvas socialiniame tinkle kilo audra. Į tokį bendrovės veiksmą sureagavo beveik 270 tūkst. vartotojų, iš jų bent 100 tūkst. vartotojų išreiškė nepasitenkinimą.

Tarp 61 tūkst. komentarų – ne tik įžeidžiančios replikos, bet ir skatinimas parduoti savo turimus BMW automobilius arba pareiškimai apie atsisakymą juos vairuoti.

„Šis laikinas logotipo pakeitimas socialiniuose tinkluose yra kompanijos reakcija į skirtingus įvykius visame pasaulyje ir siekis pabrėžti, kad nei BMW automobiliais prekiaujančiose įmonėse, nei jos socialinės žiniasklaidos ar kituose komunikacijos kanaluose niekada nebus vietos neapykantai ar nepagarbai“, – BMW poziciją LRT.lt perdavė UAB „Krasta auto“.

Pabrėžiama, kad visame pasaulyje, neaplenkiant ir Lietuvos, BMW skatina žmones būti atvirus įvairovei. Kompanijos vertybės formuoja tikėjimą atvira kultūra, kurioje niekas negali būti nuvertinamas ar skriaudžiamas dėl jo etninės kilmės, odos spalvos, tautybės, lyties, religijos, fizinės būklės ar amžiaus.

Visgi lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų (LGBT) bendruomenės narys Tomas Raskevičius tikina, kad tokį bendrovės poelgį galima vertinti dvejopai.

„Daugelyje šalių bendrovės pakeičia logotipo spalvas, tačiau tai atrodo kaip komercinis sprendimas. Tai neturi būti tik spalvos pakeitimas, tai turėtų būti konkretūs veiksmai, lygybės užtikrinimas ir puoselėjimas bendrovėse. Dabar atrodo taip, kad vieną mėnesį pasikeičia ir viskas tuo pasibaigia“, – pasakojo T. Raskevičius.

Tačiau net ir toks įmonės gestas, anot pašnekovo, yra žingsnelis į priekį, ypač Lietuvoje. Jis pabrėžė, kad praėjusiais metais šalyje bent 10 kompanijų Lygybės mėnesį buvo pakeitę logotipų spalvas ir taip parėmę LGBT bendruomenę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt