Eismas

2019.10.29 16:01

„HELLA Lithuania“ Lietuvoje pradeda gaminti turbinos oro slėgio aktuatorius

LRT.lt2019.10.29 16:01

Pusantrų metų Lietuvoje veikianti „HELLA Lithuania“ pradeda gaminti turbinos oro slėgio aktuatorių, skirtą visiems Europos rinkos lengviesiems benzininiams automobiliams. Vokiečių kapitalo bendrovė iki šiol gamino daugiausia atskirus apšvietimo sistemų ir transporto priemonių elektronikos komponentus. Šis produktas bus pirmasis, kuris bus gaminamas Lietuvoje ir keliaus tiesiai pas automobilių gamintojus, rašoma pranešime.

„Aktuatoriui „Waste Gate Actuator“ pagaminti skirta pilnai automatizuota gamybos linija. Su dabartiniu linijos parengtumu galima pagaminti kelis milijonus aktuatorių per metus. Produkto gamyba vyks trimis pamainomis, tam sukurta dvidešimt darbo vietų. 12 technikų ir operatorių atsakingi už linijos priežiūrą ir veikimą.

Prie projekto taip pat dirba aštuonių mišrios sudėties inžinierių komanda: kokybės, gamybos, procesų, automatizavimo, testavimo, logistikos ir projektų valdymo specialistai, kurie yra atsakingi už linijos paruošimą, produkto kokybės užtikrinimą, pakavimą ir pristatymą klientui“, – teigia „HELLA Lithuania“ direktorius Michael Jarecki.

Aktuatoriaus gamybos proceso metu naudojamos tokios pažangios technologijos, kaip plastikinių komponentų suvirinimas lazeriu, taip pat automatinės sistemos, kurios aptinka neteisingus gaminio komponentus ir atskiria defektuotas detales. Linija aprūpinama žaliavomis naudojant akustinę stotį.

Pagrindinė aktuatoriaus funkcija yra reguliuoti benzininių variklių turbinos oro slėgį. Aktuatorius užtikrina, kad, važiuojant automobiliu ir paspaudus greičio pedalą, variklio turbina greitai ir efektyviai sureaguos ir automobilis pradės be vėlavimo greitėti, o kuro sąnaudos bei išskiriama tarša bus mažesnės.

„Tokio tipo aktuatoriai yra naudojami visuose benzininiuose varikliuose, – teigia bendrovės vadovas. – Ateinančių metų prognozės numato didėjančią automobilių pramonės elektrifikaciją, tačiau vidaus degimo variklių poreikis išlieka ir išliks didelis.“

Šio tipo aktuatorius bendrovė taip pat gamina Meksikoje, Kinijoje ir Rumunijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.